>

Jak hledat na internetu obrázky, které zrovna potřebujete, dle přesnějších kritérií, jako je velikost, barva a další detaily?

Nejlepší vyhledávač na obrázky je Google. Nabízí jich obravdu nepřeberné množství, jako jsou fotografie, krajiny, automobily, kresby, cliparty, pozadí na plochu monitoru a tuny dalších materiálů. Samozřejmě ne všechny obrázky můžeme použít pro veřejné prezentace, ale když už nic, tak alespoň získáte inspiraci a obrázek, ze kterého lze dále vycházet. Obrázky co najdete na Google jsou jakoby v přehledu za sebou, ale ve skutečnosti jsou uložené na zdrojové stránce. Po kliknutí na odkaz obrázku v Google se tak dostanete na nějaký cizí web, kde obrázek rychle objevíte. Pak už stačí na něj jen kliknout pravým tlačítkem a dát Uložit jako obrázek.

Na ono vyhledávání existují samozřejmě i specializované stránky, jednu v češtině si ukážeme dneska. Má jednoduchý a všeříkající název: Obrazky-Google.eu. Po kliknutí na stránku uvidíte v podstatě jedno levé menu a jedno hlavní menu uprostřed. Na následujícím obrázku si ukážeme ono postranní menu:

Obrázky Google levé menu
V podstatě se jedná jen o takový rychlý výběr témat obrázků z Google. Kdybyste uvedené výrazy napsali do hlavního menu, dostanete stejné výsledky. Mnohem zajímavější je ovšem hlavní menu uprostřed stránky, které vypadá takhle:

Hlavní menu obrazky-google.eu

Zde už totiž můžete vybírat obrázky z Googlu dle přesných kritérií. Zadáme například do pole Velikost – Jen velké, do Na obrázku je – Kreslený obrázek a do Barvy dáme Nerozhoduje. Nahoru do pole Napište jaké obrázky hledáte dáme třeba slovo “slunce”. Stiskneme hledat a dostáváme následující výsledek:

Výsledek hledání na obrazky-google.eu

Dole si pak povšimněte, že můžete stránkovat, tj. kliknutím na další stránku se dostanete k další sadě obrázků, co jste našli na Google. Pak už stačí jen kliknout na žádaný obrázek, dostanete se na stránku, kde je umístěn a můžete si ho stáhnout. Jednoduché, ne?

Leave a Reply

  

  

  


8 − = šest

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Červenec 2020
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr