>

Koupit LCD nebo LED nebo Plasmu?

Chystáte se koupi novou televizi, ale nevíte jaký typ si vybrat? Poradíme Vám!

Při výběru nové televize byste měli vedět odpověďi na několik otázek:

  • jaký typ televize chci (LED, LCD či plazmu)
  • jak velkou uhlopříčku
  • jak náročný jsem uživatel
  • kolik peněz mohu investovat

Na základě těchto odpovědí si už snadno vyberete značku, která Vás osloví.

Přehled faktů o LCD, LED a plazmové televizi

Pokud se bavíme o spotřebě elektriky tak si na tom nejlépe stojí LED televize, pak plazmová televize a poslední místo obsazuje LCD televize. Když se díváte na televizi denně a několik desítek hodin – doporučuji Vám LED televizi.

Ceny televizí jsou též jasné: nejlevnější je LCD televize ceny od 5.000 Kč, pak plazmová od 8.000 Kč a nakonec nejdražší LED televize od 9.000 Kč.

Výběrem správné uhlopříčky můžete nejen ušetřit peníze, ale i zlepšit či zhoršit zážitek. Já osobně volím pravidlo, že do bytů v paneláku je optimálka 32″. Do rodinných domů s větším obývacím pokojem jsou optimální 36″.

Vlastnosti televizí se liší především v kvalitě obrazu a pozorovacích úhlech. Plazmové televize Vám nabízí perfektní pozorovací úhel, můžete se koukat i z boku. Bohužel zase hrozí vypálení obrazu – pokud se časti díváte na ČT1 může se Vám tam postupně vypálit ono logo.  LCD televize jsou zase známé tím, že nedovou věrne zobrazit černou barvu a při opravdu rychlích scénách může dojít k rozmazání. LED televize nabízí velmi tenké provedení, živé barvy ovšem zase si zato zaplatíte.

Technické vychytávky – jako možnost připojení k internetu, zabarvení pozadí za televizí pomocí LED diod už nebudu podrobnějí popisovat.

Nákup televize Vám doporučuji na internetu. Můžete oproti kameným obchodům ušetřit až 2 tisíce Kč.

Leave a Reply

  

  

  


osm × 2 =

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Leden 2020
Po Út St Čt So Ne
« Lis    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr