>

Znáte pyramidový brusič žiletek?

Broušení žiletek v pyramidě

Téma pyramidového brusiče žiletek se průběžně objevuje v různých populárně naučných pořadech či tiskovinách, často pak v tom smyslu, že nic takového neexistuje. Dokonce i jinak velmi seriózní televizní pořad Bořiči mýtů „prokázal“, že pyramida na ostrost žiletek žádný efekt nemá. To je jedna z věcí, kterou zcela upřímně nesnáším, totiž popírání faktů. Zvláštní účinky pyramid nejen na žiletky byly nesčíslněkrát potvrzeny a o jejich existenci nemůže být nejmenších pochyb. Jiná věc je, že teoretický popis a zdůvodnění těchto efektů je zatím dost neúplné. Skutečností však je, že pyramidový brusič žiletek byl patentován a držitelem patentu je český vědec Karel Drbal. Žádost o udělení podal v roce 1949, ale trvalo mu deset let, než tyto účinky prokázal, a tak patent dostal až v roce 1959. Samo udělení patentu je potvrzením faktu, že tato věc funguje, protože si prostě a jednoduše nemůžete dát patentovat něco, co nefunguje (naštěstí, protože jinak by byl zřejmě každý druhý patent na perpetuum mobile). Pyramidové brusiče žiletek se poté začaly i prodávat, ale vyrobit tuto pomůcku je nesmírně jednoduché. V první části textu najdete podrobný návod, jak brusič vyrobit; musíte ale návod skutečně přesně dodržet, jinak se nedočkáte žádaného výsledku. Druhá pasáž obsahuje pokus o alespoň částečné vysvětlení celého jevu.

Jak na to?

  1. Materiál pyramidy: Brusič žiletek musí být vyroben z dielektrického materiálu. Brusiče, které se prodávají v obchodech, bývají obvykle překližkové nebo polystyrénové, luxusní provedení bývá z exotického dřeva. Úplně však postačuje obyčejný tvrdý papír.
  2. Rozměry pyramidy: Je bezpodmínečně nutné dodržet správný poměr rozměrů pyramidy, který odpovídá egyptským pyramidám. Tento poměr je udán vzorcem:

 z=v*Pi/2

 V něm z je délka základny (tj. jedné strany podstavy) a v je výška pyramidy (tj. kolmice spuštěné z vrcholu do středu podstavy). Jinak řečeno, délka základny se musí rovnat výšce pyramidy vynásobené polovinou Ludolfova čísla (cca 1,57). Abyste však mohli pyramidu např. z papíru vyrobit, musíte znát i délku boční hrany h, která se spočítá pomocí dvou Pythagorových vět. Pokud se vám nechce počítat, uvedu zde dvě trojice vhodných hodnot: v = 10 cm, z = 15,71 cm, h = 14,95 cm; v = 15 cm, z = 23,56 cm, h = 22,42 cm.

  1. Umístění pyramidy: Pyramidu je třeba orientovat přesně ve směru sever‑jih, tj. umístit ji tak, aby strany podstavy byly rovnoběžné se severojižní a západovýchodní osou. Dále je třeba, aby pyramida stála na dielektrickém povrchu, tj. nikoli na kovové desce, ale např. na dřevěné desce stolu. A konečně by se v její těsné blízkosti neměly vyskytovat silné zdroje elektromagnetického záření (např. televizor) nebo velké kovové předměty.
  2. Umístění žiletky v pyramidě: Velmi často se zapomíná na to, že žiletka musí být umístěna v jedné třetině výšky pyramidy, nikoli přímo na její podstavě. Ideální je vyrobit z papíru jakýsi „podstavec“ o výšce třetiny pyramidy, na něj žiletku položit a pak „přiklopit“ vlastní pyramidou. Žiletka musí ležet tak, aby její ostří byla rovnoběžná se spojnicí sever‑jih.

Jak to funguje?

Broušení žiletek v pyramidě není žádná magie. Výzkumy ukázaly, že pyramida ovlivňuje, resp. uvnitř svého objemu deformuje magnetické pole Země. To je také důvod, proč musí být brusič vyroben z dielektrické hmoty, neboť vodič by magnetické pole do pyramidy „nepustil“. Pokud je pyramida umístěna správně, vzniká v ní prostor se zvýšenou hladinou magnetické indukce. Prostor má tvar elipsoidu orientovaného souhlasně s orientací magnetického pole Země (severojižním směrem) a jeho střed leží v jedné třetině výšky pyramidy. Pyramida tedy vlastně soustřeďuje energii magnetického pole do tohoto prostoru.

Právě v tomto prostoru se v egyptských pyramidách nachází „královská komora“ s mumií faraóna a právě sem je také třeba umístit žiletku. Egyptské mumie se zachovaly v tak dobrém stavu nejen díky balzamování, ale také díky tomu, že magnetické pole zpomaluje rozkladné procesy. Uvádí se, že Karla Drbala přivedla na myšlenku využití pyramidy skutečnost, že se v egyptských pyramidách zachovala těla uhynulých zvířat, která nebyla nijak nabalzamována. Experimentálně bylo zjištěno, že potraviny uložené v „pyramidových spížích“ zůstávají déle čerstvé. Některé farmy dokonce využívají „pyramidové skleníky“, protože magnetické pole podporuje růst mnoha druhů rostlin.

A proč vlastně soustředěná magnetická energie brousí žiletky? Podporuje růst kovových krystalů a vlastně je jakoby „vytahuje“ z kovové hmoty žiletky. To je celé kouzlo! Správně vyrobená pyramida dokáže nabrousit obyčejné žiletky do původního stavu ostrosti řádově za několik dnů. Já osobně se holím strojkem Gillette Mach 3 Turbo a pyramida „umí“ naostřit i jeho holicí hlavy, avšak nikoli už do původního stavu. Firma Gillette totiž používá broušení laserovým paprskem, který „řeže“ i krystaly, čímž se dosahuje ještě větší ostrosti. To je také důvod, proč ostrost žiletek Gillette ze začátku poměrně rychle poklesne (dojde k odlámání „rozřezaných“ krystalů), ale potom už klesá pomaleji a rovnoměrně, když se tupí kompletní krystaly. Pyramida samozřejmě dokáže nabrousit žiletky jen na úroveň celých krystalů, což odpovídá zhruba 80 % úrovně ostrosti nové žiletky. Osobně každou holicí hlavu „spotřebuji“ dvakrát, poprvé novou a podruhé naostřenou pomocí pyramidy.

 Záhadou ovšem zůstává, proč vlastně pyramida takto ovlivňuje zemské magnetické pole. Teoretické zdůvodnění tohoto jevu neexistuje. Samotné existence efektu si však byli zřejmě vědomi i staří Egypťané, protože slovo „pyramida“ znamená „oheň uprostřed“.

zdroj: Lukáš Visingr – tvalý odkaz vpravo na stránce

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


+ 2 = čtyři

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Říjen 2021
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr