Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Cesta na tajuplný ostrov 2

Přesto mě Cesta na tajuplný ostrov 2 celkem mile překvapil, jelikož se jedná o takový rodinný oddechový filmík s občasným humorným zpestřením. Nepatřím sice mezi velké nadšence sci-fi, ale v tomto případě mi to ani moc nevadilo, jelikož mě zaujal příběh (ve kterém hrají klíčovou roli knihy od Julese Verna, které jsem jako školák rád hltal) a celkově i zpracování. Přeci jenom, kde uvidíte někoho létat na dvoumetrové včele, slona liliputa a úhoře většího jak žralok z čelistí ;-).

Oficiální text distributora má následující podobu, kterou přidávám v citaci.

V tomto pokračování celosvětově úspěšného filmu „Journey to the Center of the Earth,“ z roku 2008 nové rodinné dobrodružství filmu „Journey 2: The Mysterious Island“ ve formátu 3D začíná tím, že mladý Sean Anderson (Josh Hutcherson, který hrál v této roli i v předchozím filmu) dostane zakódované tísňové volání ze záhadného ostrova, z míst, kde by se žádný ostrov nacházet neměl.

Je to místo, kde jsou zvláštní formy života, hory ze zlata, životu nebezpečné sopky a nejedno pozoruhodné tajemství. Nový nevlastní otec Hanka (Dwayne Johnson) není schopen syna zadržet a tak se s ním raději vydá na společnou výpravu.  Společně s pilotem helikoptéry (Luis Guzman) a jeho krásnou a rozhodnou dcerou (Vanessa Hudgens), se vydají hledat ostrov, zachránit opuštěné obyvatele ostrova a také uniknout seizmickým vlnám, které tlačí ostrov pod vodu, kde by poklady ostrova byly navždy pohřbeny v moři.

Co se týče filmu, tak by mě zajímalo, proč dostal název Cesta na tajuplný ostrov 2, když defakto jednička k tomu neexistuje, jelikož v prvním filmu kromě hlavního hrdiny (Joshe Hutchersona) nehraje nikdo z tohoto dílu a mnohem logičtější by mi přišel pouze název Cesta na tajuplný ostrov, ale to je pouze takový detail.

Pokud nemáte cca hodinu a půl co dělat a rádi by jste na něco příjemného koukli, tak vám tento film mohu vřele doporučit.

Cesta na tajuplný ostrov 2
Přesunout se na začátek