Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Dávejte pozor při výběru vánočního osvětlení!

S blížícími se Vánocemi nejeden z Vás určitě přemýšlí nad tím jak si letos nasvítí svůj domov, byt či vánoční stromeček. Chtěl bych přinést několik tipů, jaké osvětlení koupit a hlavně také kde, protože už jsme se setkal se spoustu nekvalitních šmejdů, které jsem vzápětí vracel.

Určitě vzpomínáte jak jsme jako malí byli natěšení na Vánoce, na všechna ta světýlka, dárky, pohádky atd.  Zajisté by jste byli zklamaní, kdyby Váš stromeček nesvítil hezky nebo kdyby tradičně osvětlený strom na náměstí vypadávat, kvůli nekvalitnímu osvětlení.

Jak, ale vybrat to správné, které bude fungovat? Nebojte se na tuto otázku Vám nyní odpovím. NIKDY, a to myslím smrtelně vážně, nekupujte vánoční osvětlení na tržnicích. Jedná se totiž o zboží, které je ve valné většině necertifikované a tím pádem potencionálně nebezpečné a nekvalitní. Takže se, prosím, nenechte hloupě zlákat nízkou cenou a raději si dávejte pozor na tyto věci:

1) Dávejte pozor na spojení mezi konektorem do zásuvky a jednotlivým kabely. Jedná se o velmi citlivé místo a vyplatí se ho před koupí prověřit.

2) Ke každému osvětlení by měl být přiložen papírek, kde najdete spotřebu, výkon, délku kabelu a hlavně to jestli je osvětlení odolné např proti nárazům, prachu apod. Dále je dobré, když je uvedeno, že osvětlení prošlo testy bezpečnosti, a také jestli  je vhodné ho použít ven nebo do interiéru.

3) Venkovní osvětlení by mělo mít označení IP např. takto: IP44 (pro venkovní použití).

4) Osvětlení bez označení IP patří do interiéru, pokud není uvedeno jinak.

5) Určitě se vyplatí investovat do LED osvětlení. Má lepší svítivost, životnost, menší spotřebu, váhu….

Nyní bych si dovolil vložit pár odkazů na vánoční osvětlení se kterými mám pozitivní zkušenosti a vždycky mi zpříjemňuje chvíle o Vánocích. Omluvte, že se jedné o odkazy z jedné stránky, ale zdálo se mi to tam nejpřehlednější.

Moje drahá maminky byla vždycky „ulítlá“ na vánoční dekorace, ze kterých většinu najdete zde. Máme jich doma vždy opravdu hodně ze zkušenosti mohu říct, že se jedná o prvotřídní zboží.

Můj nejoblíbenější je přesně tenhle vánoční LED řetěz, který vždycky rozzáří nás vánoční strom. Venku na zábradlí se pak pyšní tento světelný déšť, který nám sousedi vždycky chválí a každý rok říkají jak si ho také koupí, ale zatím nic. Osobně Vánoce jako takové opravdu miluji a díky osvětlením je atmosféra nezapomenutelná a dlouho si jí pamatuji a vzpomínám na ni.

Doufám, že Vám článek pomohl, a že jste si alespoň trošku udělali představu o výběru toho správného osvětlení. Budu rád, když  článek zasdílíte na sociálních sítích, mockrát děkuji.

Dávejte pozor při výběru vánočního osvětlení!
Přesunout se na začátek