Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film 21 Jump Street

21 Jump Street. Je vám ten název povědomí? Kdysi běžel u nás v televizi seriál, který měl podobný název, jen trochu přehozený a jmenoval se Jump Street 21, ve kterém hrál například Johnny Depp.

Než vám k tomu řeknu něco svého, tak sem hodím v citaci oficiální text popisující děj filmu.

Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona (Ice Cube).

Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock’n’roll, jsou zcela k ničemu.

Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili – a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí.

Když to vezmu svými slovy a postřehem, tak 21 Jump Street je defakto něco podobného jako již zmíněný seriál, akorát je udělán víc komediálně. Je to příběh dvou velice „šikovných“ mladých policistů, co se mají infiltrovat na střední škole do davu a zjistit distributora drogy, která se na škole ve velkém prodává. I v tomto filmu se na chvilku mihne Johnny Depp ;-).

Pokud se chcete dobře pobavit, tak věřte tomu, že je tento film přesně pro vás, o čemž svědčí i vysoké hodnocení na ČSFD.cz (má 73 %). Mě osobně se film velmi líbil a dosyta jsem se u něj zasmál. Koukněte schválně na trailer, ale bohužel jsem nenašel žádný v češtině či s titulky alespoň ;-).

Film 21 Jump Street
Přesunout se na začátek