>

Film 21 Jump Street

21 Jump Street. Je vám ten název povědomí? Kdysi běžel u nás v televizi seriál, který měl podobný název, jen trochu přehozený a jmenoval se Jump Street 21, ve kterém hrál například Johnny Depp.

Než vám k tomu řeknu něco svého, tak sem hodím v citaci oficiální text popisující děj filmu.

Schmidt (Jonah Hill) a Jenko (Channing Tatum) se na střední škole k smrti nenáviděli, aby se z nich v policejní akademii posléze stali nejlepší přátelé. Ačkoliv nepatří k tomu nejlepšímu, čím se může policejní sbor pochlubit, mají možnost svou pověst změnit ve chvíli, kdy jsou přiděleni k tajné policejní jednotce Jump Street pod vedením kapitána Dicksona (Ice Cube).

Místo zbraní a policejních odznaků jsou vyzbrojeni batohy, aby se za přispění svého nedospělého vzhledu vmísili tajně mezi mládež. Problém je ale v tom, že dnešní dospívající mládež je docela jiná, než jaká byla před několika lety, a Schmidt s Jenkem zjišťují, že jejich představy o životě středoškoláků, ať už jde o sex, drogy či rock’n’roll, jsou zcela k ničemu.

Především ale přicházejí na to, že se stále nevypořádali s celou řadou vlastních problémů, kterým v průběhu dospívání čelili – a oba se musejí postavit hrůze a nervozitě z toho, že se jsou nuceni vrátit znovu na střední školu a znovu zažívat všechny problémy, o kterých se domnívali, že už jsou dávno minulostí.

Když to vezmu svými slovy a postřehem, tak 21 Jump Street je defakto něco podobného jako již zmíněný seriál, akorát je udělán víc komediálně. Je to příběh dvou velice „šikovných“ mladých policistů, co se mají infiltrovat na střední škole do davu a zjistit distributora drogy, která se na škole ve velkém prodává. I v tomto filmu se na chvilku mihne Johnny Depp ;-).

Pokud se chcete dobře pobavit, tak věřte tomu, že je tento film přesně pro vás, o čemž svědčí i vysoké hodnocení na ČSFD.cz (má 73 %). Mě osobně se film velmi líbil a dosyta jsem se u něj zasmál. Koukněte schválně na trailer, ale bohužel jsem nenašel žádný v češtině či s titulky alespoň ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr