Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film Vražedná dohoda

Takže nejprve tu představím první film, který se jmenoval Vražedná dohoda a do dalšího článku hodím ten druhý kousek ;-).

Oficiální text distributora ze zadní strany film popisuje takto, viz níže v citaci.

Měl to být dokonalý zločin, ačkoli Sára jako studentka trestního práva mohla dopředu tušit, že nic podobného jako dokonalý zločin neexistuje. Přesto s přítelkyní Alex daly dohromady ďábelský plán.

Každá z dívek měla za zády svého parazita, který ji bezostyšně vysával a nic jiného než smrt si podle nich nezasloužil. Potřebovaly se ho zkrátka zbavit, a aby vražda postrádala jakýkoli motiv, dohodly se, že si své oběti jednoduše vymění a jedna druhé se postará o průkazné alibi.

Pokud se snad něco pokazilo, pak to způsobily jiné plány uprostřed plánů… To, co zprvu vypadalo jednoduše, se totiž ze dne na den změnilo v děsivou hru o holý život.

V thrilleru připomínajícím to nejlepší z tvorby Alfreda Hitchcocka hrají Madeline Zima (seriály Hrdinové a Californication) a Agnes Bruckner (seriály 24 hodin a Hawaj 5-0)

Popravdě, celých 83 minut jsem čekal, kdy přijdou nějaké ty hororové kousky, jelikož film je dle obalu řazen do kategorie horor/thriller. Hororového tam nebylo nic a dle mě se jedná žánrem o čistý thriller. Samotný film v globálu zase až tak špatný není a celkem se na něj dá koukat, ale žádný velký šlágr to zase není. Ale zařadil bych ho do kategorie filmů s názvem jednou a dost ;-).

Celkem nudný je začátek, který je natahován takovou prapodivně zamotanou lesbickou zápletkou mezi dvěma ze tří hlavních protagonistek. Nudné je to hlavně kvůli tomu, že to z kraje moc nezaujme a divák se pointu dozví vlastně až na samém konci filmu.

Co bych ale mohl na filmu naopak vyzdvihnout je, že do poslední chvíle je to opravdu zamotané a není divákovi známo, proč se co vlastně tak stalo a proč to nebylo jinak. Osobně nemám moc rád filmy, kde je vše jasné již od začátku a tímto asi jediným u mě Vražedná dohoda zabodovala ;-).

Film Vražedná dohoda
Přesunout se na začátek