>

Film Vražedná dohoda

Takže nejprve tu představím první film, který se jmenoval Vražedná dohoda a do dalšího článku hodím ten druhý kousek ;-).

Oficiální text distributora ze zadní strany film popisuje takto, viz níže v citaci.

Měl to být dokonalý zločin, ačkoli Sára jako studentka trestního práva mohla dopředu tušit, že nic podobného jako dokonalý zločin neexistuje. Přesto s přítelkyní Alex daly dohromady ďábelský plán.

Každá z dívek měla za zády svého parazita, který ji bezostyšně vysával a nic jiného než smrt si podle nich nezasloužil. Potřebovaly se ho zkrátka zbavit, a aby vražda postrádala jakýkoli motiv, dohodly se, že si své oběti jednoduše vymění a jedna druhé se postará o průkazné alibi.

Pokud se snad něco pokazilo, pak to způsobily jiné plány uprostřed plánů… To, co zprvu vypadalo jednoduše, se totiž ze dne na den změnilo v děsivou hru o holý život.

V thrilleru připomínajícím to nejlepší z tvorby Alfreda Hitchcocka hrají Madeline Zima (seriály Hrdinové a Californication) a Agnes Bruckner (seriály 24 hodin a Hawaj 5-0)

Popravdě, celých 83 minut jsem čekal, kdy přijdou nějaké ty hororové kousky, jelikož film je dle obalu řazen do kategorie horor/thriller. Hororového tam nebylo nic a dle mě se jedná žánrem o čistý thriller. Samotný film v globálu zase až tak špatný není a celkem se na něj dá koukat, ale žádný velký šlágr to zase není. Ale zařadil bych ho do kategorie filmů s názvem jednou a dost ;-).

Celkem nudný je začátek, který je natahován takovou prapodivně zamotanou lesbickou zápletkou mezi dvěma ze tří hlavních protagonistek. Nudné je to hlavně kvůli tomu, že to z kraje moc nezaujme a divák se pointu dozví vlastně až na samém konci filmu.

Co bych ale mohl na filmu naopak vyzdvihnout je, že do poslední chvíle je to opravdu zamotané a není divákovi známo, proč se co vlastně tak stalo a proč to nebylo jinak. Osobně nemám moc rád filmy, kde je vše jasné již od začátku a tímto asi jediným u mě Vražedná dohoda zabodovala ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr