Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Hledáte informace o SEO, marketingu a vydělávání peněz na internetu a nevíte kde začít?

Tady tímto si prošel každý uživatel internetu, co to s ním myslí vážněji, než klábosení na Facebooku. Vážněji myslím stav, kdy se chcete zapojit do vydělávání peněz pomocí internetu. Nenechte se zmást mámivými povídkami některých úspěšných podnikatelů, že o internetu vlastně nic nevědí, neřeší SEO, neřeší marketing, nepotřebují reklamu, že prostě peníze leží na internetu na zemi a oni se pro ně jen ohnuli. Ano existují, ale 99% lidí si svůj úspěch prostě muselo vydřít, museli přečíst spoustu literatury (ať už online nebo offline) a naučit se ovládat spoustu technik na internetu. Tito reálnější podnikatelé si to někdy nechávají pro sebe (pokud mají super byznys a cítí se ohroženi konkurencí, tak proč taky ne) a někdy o svém podnikání píší více či méně úspěšné blogy.

Ovšem těchto blogů jsou desítky a procházet denně 40 stránek, zda na nich není nějaká nová informace, je celkem zdlouhavé a časově náročné. Proto vznikly stránky http://RSS4.BIZ. Zde je momentálně zastoupeno asi 50 nejznámějších blogerů, co píší o svém internetovém podnikání (často velmi otevřeně) a nebojí se sdílet některé základní techniky SEO, jak dostat stránky do vyhledávačů, jak udělat web, co na něj budou lidi chodit a jak na tom celém vydělat. Je to takový rozcestník, který se každou hodinu „dívá“ na jednotlivé blogy zda něco nepřibylo, zda tam není nějaký nový článek. Zobrazí jeho začátek a pokud se Vám líbí, je možné si kliknutím článek dočíst na originál webu.

Tím Vám odpadá bloumání ve vyhledávačích jako Google či Seznam, kdykoliv se mrknete, hned vidíte co přibylo a můžete si číst, co Vás zajímá. V současnosti web obsahuje cca 8000 odkazů na na jednotlivé články z těchto několika desítek webů. Proč byl zvolen tento název webu? Jednak je krátký a jednak je zapamatovatelný. Dá se číst takhle: „RSS pro Byznys„, tj. číslo 4 představuje anglické „for“ a biz je doménová koncovka pro bussiness domény. Takže ukážeme si hlavní stránku, jak vypadá nyní.

RSS pro Byznys

Nahoře je klasické menu, pod tím nějaká reklama a ještě níže je výpis posledních článků. Vpravo ve sloupci jsou kategorie, tj. vlastně setříděné zdroje článků dle cílového webu (jednotliví blogeři) a ještě více vpravo je kontaktní formulář, kam můžete něco sdělit majiteli webu, zejména pokud píšete nějaký nový blog o internetovém podnikání anebo jste na nějaký zajímavý blog narazili a rádi byste ho zde viděli. V kalendáři příspěvků můžete listovat a podívat se, jaké články byly uveřejněny třeba 1. ledna 2014 – listovat jde až do počátku webu.

Pokud kliknete na nějakého autora, zobrazí se Vám zase všechny jeho příspěvky od doby, co byl jeho blog přidán. Velice jednoduché a funkční (snad :-)). Takže tady doporučuji všem, co chtějí podnikat na internetu a dozvětět se nějaké know how, začít. Samozřejmě internet je velká studnice informací, určitě poctivě hledejte na Google další věci, ale toto je na ranní a večerní přehled ideální – velmi rychlé. Stránka má samozřejmě i svůj Twitter účet, takže pokud chcete dostat TWEET pokaždé, když je přidán nový článek, není problém odebírat z @rss4biz resp. z http://twitter.com/rss4biz. Vše probíhá zcela automaticky, jak již bylo napsáno, články se tu objeví nejpozději do hodiny po publikaci na zdrojovém webu autora – odborníka na internet a podnikání na něm.
.

Hledáte informace o SEO, marketingu a vydělávání peněz na internetu a nevíte kde začít?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek