>

Hledáte náhradu za žárovky nebo úsporné žárovky? Zkuste LED žárovky, LED zářivky a LED reflektory

Určitě máte i Vy doma nějaké žárovky. Myslíme tím běžné žárovky do svítidel, lampiček, lustrů, na schody, reflektory k příchozí cestě a podobně. Dříve byla ostatně obyčejná žárovka nejběžnějším světelným zdrojem v domácnosti. Pak však přišla Evropská unie a začala nám diktovat, jak jsou ty žárovky strašně drahé na spotřebu, jak se musí kvůli nim stavět nové bloky jaderných a tepelných elkráren. Začali zkrátka obyčejné žárovky omezovat. nejprve nešla koupit žárovka 100W, pak žárovka 75W a nyní se plížíme k dalšímu omezení, které má zcela běžné žárovky zlikvidovat.

Naproti tomu Evropská unie prosazuje úsporně žárovky (jsou to vlastně zářivky). Ano, je zde citelná úspora elektrické energie, ovšem cena a životnost je na tom bídně. Zejména časté rozsvěcování úsporných žárovek výrazně zkracuje jejich životnost. Navíc než se taková žárovka nažhaví (typicky na schodech, na WC), už se zase vypíná. O úspoře nemůže být řeč, každý půlrok budete kupovat nové a nové úsporné žárovky v ceně stovek korun. Jaké je tedy řešení?

Toto řešení se jmenuje LED žárovky. LED žárovky plně nahradí úsporné žárovky a navíc mají obrovskou životnost (desetitisíce hodin) a vůbec jim nevadí časté zapínání a vypínání. Jejich světelný výkon úspornou žárovku předčí a LED žárovka i lépe vypadá. Máme samozřejmě spoustu různých patic, nejběžnější je E27, kam LED žárovku bez problémů našroubujeme. Jsou i LED žárovky, které nahradí halogenové žárovky ať už na 12 V nebo na 230 V.

Viz třeba následující LED žárovka v ceně 199 Kč včetně DPH:

LED_žárovka_E27Zde vidíte i možnost úspory, která bude za celou dobu životnosti v řádech tisíců korun. Samozřejmě jde o ideální propočet, že se bude svítit 8 hodin denně…Mně osobně se spíše líbí, že ji můžu denně rozsvítit třeba stokrát a životnost se vůbec nesníží. Naproti LED žárovce stojí “úsporná žárovka” kterou byste způsobem 100 zapnutí denně spolehlivě odvařili během několika dní. LED žárovka má tedy oproti úsporným žárovkám velkou výhodu – neuvěřitelnou životnost a odolnost proti častému spínání. Navíc při zcela srovnatelné ceně s úspornými žárovkami. Obyčejná žárovka má životnost cca 1000 hodin, LED žárovka má životnost desítky tisíc hodin – udává se hodnota dokonce 50000 hodin, tj. 50 x více než běžná žárovka.

Svítivost LED žárovek je výborná, lze vybrat i teplotu – od úplně bílého světla až po příjemně žluťoučké světlo. Pokud máte např. nad kuchyňskou linkou nebo v koupelně halogenové žárovky na 12 V, i zde existuje náhrada v podobě LED žárovky, viz následující obrázek LED žárovky v hodnotě 119 Kč včetně DPH:

LED_žárovka_12V

 V internetovém obchodě naleznete pochopitelně mnohem více zdrojů a variant, pokud Vás LED žárovky oslovily, podívejte se na celý eshop SEM. V současnosti zde mají akci 5% slevu z nákupu a dopravu zdarma při objednávce nad 1500 kč.

Akce_ledtechnics

 

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


8 − dva =

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr