Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Hledáte náhradu za žárovky nebo úsporné žárovky? Zkuste LED žárovky, LED zářivky a LED reflektory

Určitě máte i Vy doma nějaké žárovky. Myslíme tím běžné žárovky do svítidel, lampiček, lustrů, na schody, reflektory k příchozí cestě a podobně. Dříve byla ostatně obyčejná žárovka nejběžnějším světelným zdrojem v domácnosti. Pak však přišla Evropská unie a začala nám diktovat, jak jsou ty žárovky strašně drahé na spotřebu, jak se musí kvůli nim stavět nové bloky jaderných a tepelných elkráren. Začali zkrátka obyčejné žárovky omezovat. nejprve nešla koupit žárovka 100W, pak žárovka 75W a nyní se plížíme k dalšímu omezení, které má zcela běžné žárovky zlikvidovat.

Naproti tomu Evropská unie prosazuje úsporně žárovky (jsou to vlastně zářivky). Ano, je zde citelná úspora elektrické energie, ovšem cena a životnost je na tom bídně. Zejména časté rozsvěcování úsporných žárovek výrazně zkracuje jejich životnost. Navíc než se taková žárovka nažhaví (typicky na schodech, na WC), už se zase vypíná. O úspoře nemůže být řeč, každý půlrok budete kupovat nové a nové úsporné žárovky v ceně stovek korun. Jaké je tedy řešení?

Toto řešení se jmenuje LED žárovky. LED žárovky plně nahradí úsporné žárovky a navíc mají obrovskou životnost (desetitisíce hodin) a vůbec jim nevadí časté zapínání a vypínání. Jejich světelný výkon úspornou žárovku předčí a LED žárovka i lépe vypadá. Máme samozřejmě spoustu různých patic, nejběžnější je E27, kam LED žárovku bez problémů našroubujeme. Jsou i LED žárovky, které nahradí halogenové žárovky ať už na 12 V nebo na 230 V.

Viz třeba následující LED žárovka v ceně 199 Kč včetně DPH:

LED_žárovka_E27Zde vidíte i možnost úspory, která bude za celou dobu životnosti v řádech tisíců korun. Samozřejmě jde o ideální propočet, že se bude svítit 8 hodin denně…Mně osobně se spíše líbí, že ji můžu denně rozsvítit třeba stokrát a životnost se vůbec nesníží. Naproti LED žárovce stojí „úsporná žárovka“ kterou byste způsobem 100 zapnutí denně spolehlivě odvařili během několika dní. LED žárovka má tedy oproti úsporným žárovkám velkou výhodu – neuvěřitelnou životnost a odolnost proti častému spínání. Navíc při zcela srovnatelné ceně s úspornými žárovkami. Obyčejná žárovka má životnost cca 1000 hodin, LED žárovka má životnost desítky tisíc hodin – udává se hodnota dokonce 50000 hodin, tj. 50 x více než běžná žárovka.

Svítivost LED žárovek je výborná, lze vybrat i teplotu – od úplně bílého světla až po příjemně žluťoučké světlo. Pokud máte např. nad kuchyňskou linkou nebo v koupelně halogenové žárovky na 12 V, i zde existuje náhrada v podobě LED žárovky, viz následující obrázek LED žárovky v hodnotě 119 Kč včetně DPH:

LED_žárovka_12V

 V internetovém obchodě naleznete pochopitelně mnohem více zdrojů a variant, pokud Vás LED žárovky oslovily, podívejte se na celý eshop SEM. V současnosti zde mají akci 5% slevu z nákupu a dopravu zdarma při objednávce nad 1500 kč.

Akce_ledtechnics

 

Hledáte náhradu za žárovky nebo úsporné žárovky? Zkuste LED žárovky, LED zářivky a LED reflektory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek