Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak se správně rozhodovat?

Každý den je nutné udělat spoustu rozhodnutí. Některé rozhodnutí nejsou zrovna jednoduché, některé jsou příjemné a jiné zase nepříjemné. Proto spousta lidí čeká na to, až se to vyřeší „samo“ nebo ,“časem“.

Lidé se nechtějí rozhodovat z toho důvodu, že mají strach ze špatného rozhodnutí. Buďte v klidu! I špatné rozhodnutí je lepší než žádné.

Intuice

Věřte své intuici. I když si pokládáte různé otázky, věřte, že ve svém podvědomí máte již dávno jasno. Pamatujte na to, že není vždy ideální řídit se pouze rozumem. Dejte i emocím volnější průchod.

Neřešte maličkosti

Ve věcech, které děláte opakovaně, si zautomatizujte svá rozhodnutí. Tak např. po ránu pijete jen kávu a ne čaj. Problém máte vyřešen a hned máte míň stresu. Můžete se v klidu věnovat důležitým věcem.

Nerozhodujte se bezhlavě

Zkuste si před definitivním rozhodnutím v klidu promyslet, zdali máte ve všem jasno. Pokud v některém směru tápete, zkuste si zjistit bližší informace nebo si vyslechněte názor někoho nestranného. Někdy také pomáhají seznamy pro a proti.

Nenechte sebou manipulovat

Jsou lidé, kteří vámi budou chtít někdy manipulovat. Nenechte se! Vždy se rozhodujte jen dle svého rozumu a svých emocí.

Hlavně se rozhodujte!

Ve své podstatě, každé vaše rozhodnutí je výhra a vždy vás někam posune. Už jenom to, že když své rozhodnutí vyslovíte, tak z vás spadne všechen stres a také vám rozhodně zvýší sebevědomí, což vám zase ulehčí vaše další rozhodování.

Jak se správně rozhodovat?
Přesunout se na začátek