>

Jak se správně rozhodovat?

Každý den je nutné udělat spoustu rozhodnutí. Některé rozhodnutí nejsou zrovna jednoduché, některé jsou příjemné a jiné zase nepříjemné. Proto spousta lidí čeká na to, až se to vyřeší „samo“ nebo ,“časem“.

Lidé se nechtějí rozhodovat z toho důvodu, že mají strach ze špatného rozhodnutí. Buďte v klidu! I špatné rozhodnutí je lepší než žádné.

Intuice

Věřte své intuici. I když si pokládáte různé otázky, věřte, že ve svém podvědomí máte již dávno jasno. Pamatujte na to, že není vždy ideální řídit se pouze rozumem. Dejte i emocím volnější průchod.

Neřešte maličkosti

Ve věcech, které děláte opakovaně, si zautomatizujte svá rozhodnutí. Tak např. po ránu pijete jen kávu a ne čaj. Problém máte vyřešen a hned máte míň stresu. Můžete se v klidu věnovat důležitým věcem.

Nerozhodujte se bezhlavě

Zkuste si před definitivním rozhodnutím v klidu promyslet, zdali máte ve všem jasno. Pokud v některém směru tápete, zkuste si zjistit bližší informace nebo si vyslechněte názor někoho nestranného. Někdy také pomáhají seznamy pro a proti.

Nenechte sebou manipulovat

Jsou lidé, kteří vámi budou chtít někdy manipulovat. Nenechte se! Vždy se rozhodujte jen dle svého rozumu a svých emocí.

Hlavně se rozhodujte!

Ve své podstatě, každé vaše rozhodnutí je výhra a vždy vás někam posune. Už jenom to, že když své rozhodnutí vyslovíte, tak z vás spadne všechen stres a také vám rozhodně zvýší sebevědomí, což vám zase ulehčí vaše další rozhodování.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr