Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak snadno a rychle odstranit pozadí z jakékoliv fotografie?

Chcete odstranit pozadí z obrázku a nemáte k tomu potřebný software a nebo s ním moc neumíte?

Tak by pro vás mohla být užitečná aplikace jménem Clipping Magic, která funguje naprosto online bez nějakého instalování a je naprosto zdarma!

Jak sami již můžete vidět na obrázku výše, což je titulní stránka online aplikace, máte tam na obrázcích ukázáno, jak to jednoduše funguje.

Aplikaci jsem zkoušel a chvilku si s ní hrál, tak se s vámi podělím o pár poznatků. Clipping Magic je 100% vhodná i pro ty uživatele, co nikdy s žádným softwarem na úpravu fotek nepracovali.

Nefunguje sice tak úplně jednoduše, jako je to znázorněno na titulní stránce (málokdy postačí jedno, dvě, nebo tři kliknutí), přeci jen automatický výběr není kolikrát nejlepší, ale jednoduše pomocí několika dalších kliknutí není problém docílit stejného efektu, jako můžete vidět právě ten příklad s tím pejskem výše ;-).

Jako první úkon musíte nahrát nějakou vaší fotografii, kterou chcete upravit. Fotografii nahrajete kliknutím na modré tlačítko s názvem Choose File (je to vidět výše na obrázku).

Obrázek se nahraje a zobrazí se vám něco podobného, jako mě na obrázku níže (nedávno jsem tu psal recenzi na elektrickou sekačku, tak jsem použil fotografii obalu z ní :-)).

Jak můžete vidět, zobrazí se vám dvakrát vámi zvolená fotografie. V levé části fotografii upravujete a v pravé části vidíte výsledný efekt.

Abych mohl nějak adekvátně demonstrovat  kvalitu aplikace, tak jsem se rozhodl, že z celé fotografie chci zachovat jen tu sekačku ;-).

Když se pozorněji podíváte na obrázek výše, tak na to, co vidíte na pravé straně, stačily dva krátké tahy, tedy tato úprava zabrala cca 5 vteřin!

Zelenou barvou označíte co nechat a červenou, co přijde pryč.

No a takto nějak může vypadat celkem odfláknutý výsledek (dělal jsem to v rychlosti, bez toho, abych nějak více dbal na pečlivost ;-)).

Tady můžete výsledek vidět trochu přiblížený, aby bylo lépe vidět, kam jsem všude cca klikl. Když jste s výsledkem spokojený, kliknete na modré tlačítko s názvem Download a stáhne se vám váš upravený obrázek (můžete vidět níže).

Jak jste tedy v mém rychlo kurzu mohli vidět (zabralo mi to asi necelou minutu času), není to nic složitého a je to rychlé.

Pokud si s obrázkem vyhrajete trochu víc, než já, můžete dosáhnout vynikající kvality a nepotřebujete k tomu ani žádný drahý software, ani grafika a dokáže to opravdu každý ;-).

No a na závěr ještě pár typů:

Pokud zmáčknete mezerník, tak tím přepínáte vrstvu (zelená —> červená a opačně).

Zmáčknete X, tak tím přepínáte mezi posouváním a mazáním vrstvy (modrá maže).

Kombinací Ctrl + z  se vrátíte o krok zpět a kombinací Ctrl + y posunete o krok zase dopředu (pokud byl předtím krok zpět).

Jak snadno a rychle odstranit pozadí z jakékoliv fotografie?
Přesunout se na začátek