Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic

Kdo je Jeníček a Mařenka ví snad každý, alespoň si to myslím, jelikož pohádku o perníkové chaloupce vypráví, čtou, pustí v tv, či na dvd rodiče každému dítěti a děje se tak již několik desetiletí.

Ovšem v tento film není ta klasická pohádka, jak jí známe, ale měl by jít o akční fantasy kousek s hororovými prvky. Než šlo dvd do přehrávače, měl jsem popravdě trochu obavu, co to může být vlastně zač, jelikož už jen ta představa mi zněla docela šíleně :-D.

Ke změně moc nepomohl ani oficiální text distributora ze zadní strany dvd, který najdete níže v citaci.

Ocitáme se v typickém středověkém městečku, které sužují obvyklé dobové problémy, včetně únosů místních dětí, jež prý mají na svědomí čarodějnice obývající okolní hluboké lesy.

Zdejší ochránce zákona sice tvrdí, že na to stačí sám, ale očividně si lže do kapsy. Starosta proto pozve na záchrannou misi dvě celebrity, legendární lovce čarodějnic Jeníčka a Mařenku.

Sourozenci se pustí po stopách únosců s vervou sobě vlastní a jejich práce brzy začne přinášet výsledky. Bohužel jiné, než jaké by si přáli. Zjistí totiž, že proti nim stojí síly mnohokrát mocnější než všechno, čemu museli doposud čelit.

Navzdory Jeníčkově cukrovce (jako malý se jednou přejedl perníkem, chudák!) a Mařenčinu kostlivci ve skříní, o němž se nesluší mluvit, se pustí do boje proti mocné přesile…….

Po shlédnutí filmu mohu říci jedno a to, že zapomněli filmaři a distributor prezentovat film spíše jako komedii, jelikož tak přesně na mě působil :-).

Hororové prvky jsou znázorněné akorát občasnou krví, nějakou tou rozdrcenou hlavou, či utrženou paží, takže nic lekajího nelze očekávat.

Slabší jedinci by to možná mohli možná nazvat jako nechutné scény, ale když to neudělalo nic s mojí přítelkyní (ta je háklivá na podobné věci celkem dost), tak to nemůže vadit snad nikomu.

Jak už jsem zmínil výše, přišlo mi to celé jako nějaká fantasy komedie z pohádkového prostředí a chvilkami je to až parodie i na jiné filmy (zaznamenal jsem tam totiž i pár scén, které byly až moc nápadně podobné a divák je zná odjinud).

Jeníček a Mařenka jsou považovaný za „celebrity“ (nájemní žoldáci na čarodějnice), ale nějak moc jim ta likvidace (a to používají moderní zbraně, jako rotační kulovnici, rotační šípomet atd.) čarodějnic nejde. Nebýt jakési ochrany proti jejich kletbám, film by netrval ani 5 minut, jelikož by dávno byli DEATH :-).

Když to shrnu, tak ve finále je to celkem dobrá podívaná, ve které najdete občas nějakou tu suprovou hlášku. Od filmu nelze sice očekávat nějaké velké zázraky, ale rozhodně neurazí a jako taková brutálnější oddechovka je to dobré ;-).

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic
Přesunout se na začátek