>

John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter: Mezi dvěma světy. Popravdě sci-fi není zrovna můj nejoblíbenější žánr, přesto hned nezavrhuji vše a šel jsem do toho ;-). Začátek filmu byl pro mě takový trochu divoký (víc jak hodinu filmu jsem neměl vůbec tucha, o co tam jde :-)) a připadal jsem si, jako bych koukal na nějaký remake Hvězdných válek, které jsou ještě lehce šmrnclé Avatarem a E.T. – Mimozemšťanem.

Oficiální text na DVD od distributora o filmu říká toto:

Disney a uznávaný režisér Andrew Stanton (Oscar za nejlepší animovaný film roku 2008, VALL-I) vám přinášejí báječné akční dobrodružství, které se odehrává na tajemné a exotické planetě Barsoom (Mars).

Film vychází z dnes již klasického románu Edgara Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera, zkušeného válečníka a vysloužilého armádního důstojníka, který se z nepochopitelných důvodů ocitne na Marsu, kde se nedobrovolně zaplete do konfliktu nevídaných rozměrů. Na planetě nalezne svět na pokraji zkázy a aby ho mohl zachránit, musí v sobě znovu objevit svou lidskou stránku.

I když to evidentně nebyl film pro mě, vydržel jsem koukat celých 132 minut. Celkově když to shrnu, tak mě film neokouzlil naprosto ničím, ať už dějem (začátek někde v 19. století a najednou skok někam na novodobý Mars), tak i efekty. Za 250 000 000 miliónů dolarů co stálo natočení to mohlo dopadnout podle mě lépe. Ale vzhledem k tomu, že si na sebe již dokázal v pohodě vydělat, tak cílovému publiku (do kterého nepatřím) se líbil.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr