Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

John Carter: Mezi dvěma světy

John Carter: Mezi dvěma světy. Popravdě sci-fi není zrovna můj nejoblíbenější žánr, přesto hned nezavrhuji vše a šel jsem do toho ;-). Začátek filmu byl pro mě takový trochu divoký (víc jak hodinu filmu jsem neměl vůbec tucha, o co tam jde :-)) a připadal jsem si, jako bych koukal na nějaký remake Hvězdných válek, které jsou ještě lehce šmrnclé Avatarem a E.T. – Mimozemšťanem.

Oficiální text na DVD od distributora o filmu říká toto:

Disney a uznávaný režisér Andrew Stanton (Oscar za nejlepší animovaný film roku 2008, VALL-I) vám přinášejí báječné akční dobrodružství, které se odehrává na tajemné a exotické planetě Barsoom (Mars).

Film vychází z dnes již klasického románu Edgara Burroughse a vypráví příběh Johna Cartera, zkušeného válečníka a vysloužilého armádního důstojníka, který se z nepochopitelných důvodů ocitne na Marsu, kde se nedobrovolně zaplete do konfliktu nevídaných rozměrů. Na planetě nalezne svět na pokraji zkázy a aby ho mohl zachránit, musí v sobě znovu objevit svou lidskou stránku.

I když to evidentně nebyl film pro mě, vydržel jsem koukat celých 132 minut. Celkově když to shrnu, tak mě film neokouzlil naprosto ničím, ať už dějem (začátek někde v 19. století a najednou skok někam na novodobý Mars), tak i efekty. Za 250 000 000 miliónů dolarů co stálo natočení to mohlo dopadnout podle mě lépe. Ale vzhledem k tomu, že si na sebe již dokázal v pohodě vydělat, tak cílovému publiku (do kterého nepatřím) se líbil.

John Carter: Mezi dvěma světy
Přesunout se na začátek