Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Kde se na něco zeptat ohledně internetu, internetového podnikání, najít rady a zajímavosti?

Posledně jsme se v článku o hledání informací na internetu zmínili o stránce http://rss4.biz, která umožňuje získat tak nějak spíše pasivní přehled o tom, co napsali GURU z oblasti internetového podnikání. Zdůraznili jsme, že jde o dobrý základ. Pod příspěvky těchto blogů se lze samozřejmě dále vyptávat, ale ptáte se víceméně jen autora blogu plus pár lidí, co pod blog přispěli. Ano často to stačí. Co když ale máte konkrétní dotaz na věc, kterou nenajdete? Potom na to musíte jinak – zapojit se do nějakého internetového fóra. Slovo fóra zní divně, jde prostě o forum, kde je komunita lidí, kteří si navzájem radí.  Jaké fórum se tedy v České republice hodně čte a je tam vyloženě studnice dotazů/odpovědí?

Jako první se musí samozřejmě zmýtit to nejznámější, které ač stářím je již v pubertě, nic mu neubralo na aktuálnosti. Jde o forum, kam chodím často i já, když hledám nějakou vhodnou syntaxi např. v HTML nebo nastavení nějaké služby. Tato obrovská studna vědomostí se jmenuje http://jakpsatweb.cz . Pokud zadáte třeba na Seznamu nebo Googlu jakýkoliv dotaz ohledně syntaxe HTML, jeden z prvních odkazů povede na tyto stránky. Stejně tak i subdoména této stránky http://diskuse.jakpsatweb.cz/. Tady je to jasné. Pokud nevíte něco s CSS styly, nebo jak použít obrázek jako odkaz, jak udělat jednoduchý odkaz jako takový nebo cokoliv jiného v HTML (nejen) taky tady je řešení vždy.

Jako druhý musíme uvést asi nejrozšířenější forum u nás, přes podnikání na internetu, nazvané jednoduše http://webtrh.cz. Toto forum je obrovské, jednak hodně informací a možnost nákupu a prodeje domén, celých webů nebo jen čtení informací. Každý z naší generace na něm víceméně začínal a vrací se tam stále.

Nejvíce dynamické v poslední době je ovšem forum Webdeal.cz. Jeho majitel Otakar Pěnkava dodělal spoustu věcí a je to prostě to nejlepší forum na českém internetu. Pokud se zaregistrujete a dáte dotaz, tak je velmi rychle zodpovězen. Tedy pokud je to „normální dotaz“. Pokud ho vidíte i třetí den nezodpovězený, evidentně je to složitý dotaz, ale neztrácejte naději. Na forumu jsou tisíce lidí a a každý se snaží pomoci. Jednak mu to velí unikátní systém WEBDEAL bodů, kdy každý kdo zadává dotaz a odpovídá dostane body. Za ty lze i dražit, nebo je převést na peníze. Další systém co nedávno vzniknul je tzv. Copywriting, kde si můžete vydělat psaním článků. To není ale vše z Webdeal.cz. Pokud třeba máte už nějaké internetové stránky a chcete s nimi vydělávat, pak Vás okouzlí služba PayPost, kde můžete prodat své články na svém webu. Anebo pak služba WebPost, kde berou i slabší weby nových příchozích.

Doufám, že tento přehled byl úplný, pokud ne, viz komentáře.

Kde se na něco zeptat ohledně internetu, internetového podnikání, najít rady a zajímavosti?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek