>

Koupili jsme zoo

V poslední době se mi celkem oplatilo pracovat při nějakém příjemném filmu. Nejen, že tím mám zvukovou kulisu, ale docela mi to pomáhá se i soustředit, jelikož rádio a všeobecně hudba mě začala rozptylovat a nesoustředil jsem se tolik na to, na co jsem chtěl. Při práci využívám spíše oddechové kousky, aby to nebylo zase kontraproduktivní na nečuměl jsem jen na bednu :-).

Proto ideální film k účelu, jaký jsem popisoval výše je Koupili jsme zoo. I když je film prezentován jako komedie, tak bych ho zařadil spíše mezi rodinné kousky, protože si myslím, že takový nemůže zklamat nikoho. V tomto filmu najdete i celkem dobré herecké obsazení v podobě Matta Damona a Scarlett Johansson. Matt Damon je zde v takové trochu netradiční roli, jelikož hraje otce dvou dětí, kterým umřela matka a je na vše sám.

Tudíž žádné akce jako v Agentovi bez minulosti, Bourneovu mýtusu a podobně nemůžete očekávat. Když se na Koupili jsme zoo podíváte na CSFD.cz, tak zjistíte, že i přes neakční zaměření má solidní hodnocení v podobě 76% a to hlasovalo již 2 712 uživatelů a nejedná se tedy o nějakou náhodu, že by hodnotilo málo lidí.

Abych složitě nepopisoval o co jde, tak vám sem hodím oficiální text distributora filmu v citaci, jelikož si myslím, že je sepsána více než dobře.

Benjamin Mee (M.Damon) je losangeleský autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury, který jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve víře, že nový začátek a nový start pomůže obnovit pocity rodinné sounáležitosti, rozhodne se Mee opustit svoji práci a koupit starý venkovský dům s ohromnými pozemky a jedním speciálním bonusem – Rosemorskou zoologickou zahradou, kde žijí desítky zvířat, o které se stará chovatelka Kelly Foster (Scarlett Johansson) a její oddaný tým.

S absolutně nulovými zkušenostmi, omezeným časem a minimálními financemi se Mee s podporou své rodiny a místní party vydá na těžkou cestu k znovuotevření zoo. Teď už Benjamin o dobrodružném příběhu nepíše, teď jedno takové dobrodružství žije… a odehrává se přímo na jeho dvoře.

I já musím film Koupili jsme zoo kladně ohodnotit a moc se mi líbil po všech stránkách. Je pravda, že příběh je spíše takový pohádkový a ne příliš reálný, jelikož toto se povede uskutečnit jednomu člověku z několika tisíc (příběh filmu byl inspirován podle zkutečné události!), přesto dokáže diváka zaujmout a pobavit. Proto pokud už máte dost všech těch akčních stříleček a hledáte nějaký dobrý pohodový film, mohu vám ho jen vřele doporučit. Film má 124 minut a rozhodně to není ztráta času!

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr