Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Koupili jsme zoo

V poslední době se mi celkem oplatilo pracovat při nějakém příjemném filmu. Nejen, že tím mám zvukovou kulisu, ale docela mi to pomáhá se i soustředit, jelikož rádio a všeobecně hudba mě začala rozptylovat a nesoustředil jsem se tolik na to, na co jsem chtěl. Při práci využívám spíše oddechové kousky, aby to nebylo zase kontraproduktivní na nečuměl jsem jen na bednu :-).

Proto ideální film k účelu, jaký jsem popisoval výše je Koupili jsme zoo. I když je film prezentován jako komedie, tak bych ho zařadil spíše mezi rodinné kousky, protože si myslím, že takový nemůže zklamat nikoho. V tomto filmu najdete i celkem dobré herecké obsazení v podobě Matta Damona a Scarlett Johansson. Matt Damon je zde v takové trochu netradiční roli, jelikož hraje otce dvou dětí, kterým umřela matka a je na vše sám.

Tudíž žádné akce jako v Agentovi bez minulosti, Bourneovu mýtusu a podobně nemůžete očekávat. Když se na Koupili jsme zoo podíváte na CSFD.cz, tak zjistíte, že i přes neakční zaměření má solidní hodnocení v podobě 76% a to hlasovalo již 2 712 uživatelů a nejedná se tedy o nějakou náhodu, že by hodnotilo málo lidí.

Abych složitě nepopisoval o co jde, tak vám sem hodím oficiální text distributora filmu v citaci, jelikož si myslím, že je sepsána více než dobře.

Benjamin Mee (M.Damon) je losangeleský autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury, který jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve víře, že nový začátek a nový start pomůže obnovit pocity rodinné sounáležitosti, rozhodne se Mee opustit svoji práci a koupit starý venkovský dům s ohromnými pozemky a jedním speciálním bonusem – Rosemorskou zoologickou zahradou, kde žijí desítky zvířat, o které se stará chovatelka Kelly Foster (Scarlett Johansson) a její oddaný tým.

S absolutně nulovými zkušenostmi, omezeným časem a minimálními financemi se Mee s podporou své rodiny a místní party vydá na těžkou cestu k znovuotevření zoo. Teď už Benjamin o dobrodružném příběhu nepíše, teď jedno takové dobrodružství žije… a odehrává se přímo na jeho dvoře.

I já musím film Koupili jsme zoo kladně ohodnotit a moc se mi líbil po všech stránkách. Je pravda, že příběh je spíše takový pohádkový a ne příliš reálný, jelikož toto se povede uskutečnit jednomu člověku z několika tisíc (příběh filmu byl inspirován podle zkutečné události!), přesto dokáže diváka zaujmout a pobavit. Proto pokud už máte dost všech těch akčních stříleček a hledáte nějaký dobrý pohodový film, mohu vám ho jen vřele doporučit. Film má 124 minut a rozhodně to není ztráta času!

Koupili jsme zoo
Přesunout se na začátek