Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Navštivte Velké Losiny – lázně, papírna či termální park

Na tři tisíce obyvatel má obec Velké Losiny nacházející se v podhůří Jeseníků, která je čím dál více objektem zájmu mnohých turistů. Není divu, najdeme zde zámek, ruční papírnu či lázně s aquaparkem, který se otevře v květnu 2015.

Výlet do Velkých Losin zahájíme prohlídkou místního renesančního zámku, na jehož místě byla odpradávna tvrz. S tímto zámkem jsou spojeny nechvalně proslulé čarodějnické procesy, kterých se týká také výklad průvodce při prohlídce.

Z historie papíru

Ve Velkých Losinách najdete také ruční papírnu, která je dokonce národní kulturní památkou. V komplexu několika budova naleznete také Muzeum papíru, expozici o historii a dostanete se do části výrobny ručního papíru, který se zde dělá a můžete si jej v přilehlé prodejně koupit jako suvenýr. Ruční papír se ve Velkých Losinách vyrábí od 16. století.

Pro lidi ve stresu

Lázně ve Velkých Losinách jsou nejstarší lázně na Moravě, vyvěrají zde termální prameny s obsahem sirovodíku, které podporují regulaci látkové výměny.

V minulosti se zde léčila například obrna či astma, dnes se zde léčí nemoci pohybového aparátu, kožní nemoci (lupénka, akné, ekzém) či oběhové nemoci, pobyt je vhodný také pro lidi s civilizačními chorobami – ve stresu, v depresích či osoby přetížené.

Na webu lázní najdete také různé akční ceny pobytů či jarní několikadenní pobyty pro očištění těla i duše.

Svého druhu jediný v Česku

Turistický ruch se ale ve Velkých Losinách teprve rozhýbe. Součástí lázní bude od letošního května Therme park, jediný termální aquapark v České republice. Jednat se bude o aquapark, jako je třeba Laa an der Thay v Rakousku či Györ v Maďarsku, tedy zařízení, na něž jsou Češi už zvyklí.

Jeho součástí bude devět různých bazénů, jak vnitřních, tak venkovních, o přibližné teplotě 33° C, takže na své si přijdou především milovníci teplé vody.

V areálu také najdete saunový svět – saunu finskou, aromatickou i solnou, také můžete zkusit panoramatický bazén. Návštěva Therme parku je vhodným způsobem, jak výlet do Velkých Losin zakončit.

Navštivte Velké Losiny – lázně, papírna či termální park
Přesunout se na začátek