Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Není to tak jednoduché, jak se může zdát

Jelikož poslední dobou skoro všude vidím naivitu lidí, kteří si myslím, že se dá na internetu snadno zbohatnout, tak jsem se rozhodl sepsat takovou mojí úvahu o tom, jak to vlastně funguje, či nefunguje. Snad těchto pár písmenek pohromadě dokáže i kdyby jen jednomu člověku (tak bych to bral jako úspěch) sundat jeho růžové brýle a osvítit mysl.

Pokud chcete začít vydělávat na internetu, tak první věc, kterou musíte mít na paměti je to, že je to běh na dlouhou trať. Ze dne na den nikdy ničím nezbohatnete! Než se vůbec nějaký výsledek dostaví (jestli se vůbec dostaví), tak to může trvat i řadu měsíců. Rozhodně to není o tom, vytvořit jakékoliv stránky a jen čekat, že lidi budou klikat na reklamu jak šílený. Vysokou návštěvnost (myslím tu přirozenou z vyhledávačů bez jakékoliv reklamy) též ze dne na den nevybudujete.

Když chcete přeci jen něco někdy vydělat, tak vždy k tomu potřebujete mít nějakou návštěvnost na stránkách (automaticky nemusí platit ani to, že čím více, tím víc peněz, zde se to liší podle zaměření webu). Bez toho to nepůjde nikdy, jelikož platí jednoduché pravidlo: pro PPC nejsou Návštěvníci = nejsou Inzerenti = nejsou Příjmy. u affiliate systémů to je nejsou Návštěvníci = nejsou Kupci, kterým doporučím produkt či zboží = nemám Příjem.

Samostatnou kategorií je prodej odkazů, kde kolikrát zase až tolik na návštěvnosti záležet nemusí (záleží kdo případně odkaz kupuje, jelikož už i zde někteří lidé koukají na návštěvnost). Ale toto je takové vrtkavé, že kdykoliv můžete přijít o své ranky u webů a tím i o příjmy, že tomuto bych se být vámi raději vyhnul, ale jak se říká, každý je svého štěstí strůjce.

Než vůbec nějaký web začnete tvořit, bylo by dobré se předem zeptat sám sebe, chodil bych vůbec na takový web a proč? To, co se nelíbí a nezajímá vás, tak věřte tomu, že nezajímá i velké množství ostatních lidí. Tudíž, naplnit stránky jakýmkoliv obsahem (většinou je sklon k tomu, aby se automaticky přidával nejlépe bez práce), též není nejlepší způsob a výhra v loterii.

Cokoliv kopírovat = dlouhodobě to nemůže fungovat! Tudíž vydejte se vlastní, i když pracnější cestou a uvidíte, že se to za nějaký ten čas na 100% vyplatí. Ať už se chcete zaměřit na příjem z affilu, nebo PPC, tak se bez něčeho unikátního a zajímavého na stránkách neobejdete, jelikož jinak se vám tam lidi nebudou vracet a tím pádem opět platí známe pravidlo, co jsem zmiňoval výše (N=I=P či N=K=P) ;-).

Možností, jak tvořit stránky, aby byli úspěšné je nespočet a stačí se nad tím tedy jen trochu zamyslet. To co funguje vám stejně nikdo neporadí, jinak by se připravil sám o zisk, tudíž si můžete ušetřit čas s hledáním nějakých zaručených návodů :-).

Sbírání inspirace je prospěšné, ale nesmíte jí přetavit do reality na své stránky úplně doslova, jelikož jinak jste zase opět u toho kopírování a opět to vede k ničemu. Za tu dobu, co se pohybuji na internetu jsem vyzkoušel kde co, se střídavými úspěchy a neúspěchy, tak už mohu trochu porovnat, co je dobré a co ne.

Vyhněte se PR článkům a provozu takzvaných free pr webů. Nevytvářejte web, který je skrz na skrz jen snůškou affil odkazů. Vyhněte se automaticky naplněným e-shopům. Všechno toto je v 99% jen ztráta vašeho času a peněz za doménu s webhostingem, jelikož bez vašich větších zásahů, které vše to automatické upraví v originál se neobejdete.

Vyhledávače nejsou hloupí a takové weby neindexují a když už jo, tak ho stejně ve vyhledávání nikdo nenajde ;-). Nepomůže vám ani spamovat kdejaké fórum, či web s komentáři. Krátce tím sice možná pár lidí na web nalákáte, ale věřte tomu, že do pár vteřin jsou stejně z něj pryč.

Jsem zastáncem názoru, že uspět se dá stále v jakémkoliv oboru (zaměření webu), ale je potřeba počítat s tím, že někde to půjde lépe, někde naopak mnohem hůře, ale šance je vždy. Jen musíte mít dostatek trpělivosti, ctižádosti a vytrvalosti. Tyto tři vlastnosti jsou to nejcennější, co vám nějakou tu korunu může přinést.

Pokud je nemáte, zapněte raději telku a skočte na gauč, ušetříte si tím plno času, nervů, vlastních peněz a kolikrát i ostudy. Lenost a tvůrčí neschopnost jsou přímo neslučitelné se slovem výdělek, takže logicky z toho nemůže nikdy nic kloudného vzniknout, jen si to je potřeba uvědomit ;-).

Neúspěch může být i kolikrát prospěšný, jelikož se díky němu můžete do budoucna vyvarovat stejným chybám a není to tedy věc, za kterou se musíte automaticky stydět. Nejen na internetu, ale i v reálném životě se neúspěchem nikdo moc nechlubí, ale věřte, že těch neúspěšných je mnohem více, jak úspěšných a každý si tím minimálně jednou prošel.

Není to tak jednoduché, jak se může zdát
Přesunout se na začátek