Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Neznámá místa pražské zoo

Zoo Praha zná skoro každý občan České republiky, mezi lidmi z Evropské unie je tato zoologická zahrada velmi oblíbená. Je to místo určené k relaxaci, procházkám, poznání.

Svou rozlohou je zoo již tak obrovská, že není možné ji za jeden den projít. Pokud do zoo zavítáte častěji, stále se vám podaří najít místa, která jste ještě třeba neviděli.

Pokud půjdete do zoo Praha a máte sebou děti, jděte se podívat do rezervace Bororo. Rezervaci Bororo naleznete v bývalém starém pavilónu slonů. Je tam příjemné stinné posezení. Poblíž jsou nové záchody vybavené přebalovacím koutkem.

V rezervaci na vás čeká velká lanová prolézačka s mnoha toboganovými skluzavkami, houpačky. Vstup na prolézačku je dřevěným domečkem, děti lezou sítí, kde je dřevěný žebřík. Na hřišti jsou různé interaktivní herní prvky, jako třeba dřevěné počítadlo či kolo s obrázky zvířat.

Zatím co si budou děti hrát, vy si můžete zajít do nedaleké kavárny třeba na kávu.

Za pavilónem šelem naleznete radar, kde si můžete vyzkoušet měření maximální rychlosti. Je třeba se rozběhnout po vyznačené trase proti radaru. Na obrazovce se zobrazí výsledek, jakou rychlost jste dosáhli. Můžete se tak dozvědět, že běžíte rychlosti jako prase, slepice, myš či klokan.

Nově zrekonstruovaný pavilón šelem dostal nový povrch, po kterém se jezdí hlavně s kočárky mnohem lépe, než jak tomu bylo dříve. Pavilón působí mnohem světlejším a prostornějším dojmem.

Nezapomeňte navštívit část, která je určená přímo dětem. Jmenuje se dětská zoo. V dětské zoo se děti mohou svézt dětskou tramvají, pokud je léto a velmi horký den mohou se děti vykoupat v přilehlých bazéncích. Děti si mohou prohlédnout domácí zvířátka, pomazlit se s kozičkami.

Pokud chcete najít klidnější část zoo, doporučuji dojít až do zadní části zoo. Myslím tím vydat se cestou až za pavilonem šelem a radarem měření rychlosti.

Dostanete se do Pantalu jižní Ameriky a Okavanga. Zde si můžete názorně vyzkoušet pomocí kleštiček, který zobák je pro ptáky vhodnější, kterým zobákem snadněji uchopí kuličku. K vidění jsou tu ptáci zejozob, čáp, volavka, kladivouš, čírka, jespák, dytík, slípka modrá. Novým přírůstkem je špaček rudokřídlý.

Nedaleko je geosvět. K vidění je tam galerie minerálů a fosilií. Děti si mohou vyzkoušet paleontologické naleziště. Děti zde mohou vykopat originál schránky hlavonožců, zkameněliny dřeva, amolity (schránky hlavonožců, žraločí zuby). Paleontologické nástroje (sada, kyblík, lopata, hrabičky, štětec) lze zapůjčit proti záloze 100 korun českých v prodejně galerie Geosvět.

Pokud se vydáte zadní cestou do kopce směrem ke Gočárovým domům, uvidíte model čelisti žraloka a zkamenělinu trilobita. V Gočárových domech je restaurace s příjemným posezením uvnitř i venku. Vaří zde hotová jídla i minutky. Vybrat si můžete z pestré nabídky jídel. Obsluha je milá a příjemná.

Nezapomeňte zavítat do údolí slonů. Je to nádherné místo, kde jsou sloni ve výběhu, který je obklopuje vodou. Sloni mají výběh obohacen o skály a bujnou stromovou vegetaci.

Děti si na interaktivních kostkách mají možnost vyzkoušet a složit odpovědi na otázky, komu se svými vlastnostmi vyrovná třeba slon. Pro správnou odpověď je třeba dát pod sebe obrázky stejné barvy.

Zaujme vás jistě budhistická Gompa či hinduistický Ašrám. U budhistické Gompy jsou modlitební mlýnky. Věřící obchází mlýnky ve směru hodinových ručiček a roztáčejí je. Údolí slonů krásně doplňují stavby a sošky z Asie.

Děti zaujme malý skalní labyrint, který budou nadšeně prolézat. Vyzkoušet si také mohou trenažér simulace jízdy na slonovi.

Vedle pavilónu žiraf byla otevřena nová restaurace Gulab. V nabídce mají polévky, dětská menu, saláty i dezerty. Výběr je převážně z jídel rychlého občerstvení. Restaurace Gulab zřejmě nahradila možnost stravování v zoo místo restaurace poblíž vstupu do zoo. Restaurace pod lanovkou a u vstupu je bohužel již delší dobu uzavřena.

Za návštěvu také stojí nejvyšší bod zoologické zahrady a tím je rozhledna Obora. Přijít k rozhledně můžete pěšky nebo se také můžete svézt vláčkem. Od rozhledny Obora se můžete vydat cestou zvanou Zakázanka. Užijete si moc krásný výhled na Prahu. Cestou moc zvířat, kromě zmije nebo užovky obecné neuvidíte, nicméně pokud dáváte přednost cestě, kde moc návštěvníků není, určitě se touto cestou vydejte.

Vydejte se tedy po stopách míst, která jsou trošku opomíjena, přitom stojí za povšimnutí.

Neznámá místa pražské zoo
Přesunout se na začátek