Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Prodloužené jarní víkendy – kam se vydat a proč jsou tak oblíbené

Zima je konečně za námi, i když v posledních dnech ještě vystrkuje růžky. Také si připadáte velmi unavení a bez energie? Je to tím, že v zimě si neužijeme příliš sluníčka, také přísun čerstvých vitamínů a ovoce je o něco nižší a zkrátka zima naše tělo více vyčerpává.

Ideální možnost, jak nabrat dostatek sil, je dovolená. Jenže tu si šetříme na léto, až budeme moci vyrazit s dovolenou na dva týdny do tuzemska nebo k moři.

Nabízí se ideální řešení v podobě takzvaných prodloužených víkendů. Jeden či dva dny dovolené obětovat můžete, spojte to s víkendem, nebo ještě lépe se svátky (nyní byly Velikonoce, v květnu se dočkáme hned dvou významných svátků, které navíc vychází na pátek!).

Proč víkendové pobyty tak oblíbené?

Prodloužené víkendy jsou stále více oblíbené a není se čemu divit. Ušetříte tak dovolenou, ale také peníze, navíc si můžete alespoň pár dní užít relaxaci a odpočinek.

Na prodloužené víkendy se zaměřují také slevové servery, například Slevomat.cz, který nabízí víkendové pobyty pro dva za poloviční ceny. Velkou výhodou je tedy skutečnost, že můžete vyrazit do luxusního hotelu za cenu, kterou zaplatili i v obyčejném penzionu.

Navíc v jarním období se nabízí mnohem více možností, jak si užít dovolenou nejen relaxační, ale také aktivní.

Wellness hotely jsou stále IN

Patrně největší relaxaci poskytují wellness hotely, ve kterých si můžeme užít odpočinek opravdu maximálně. Ještě lepší variantou je odjet přímo do lázní, například Františkovy Lázně nebo Mariánky jsou opravdovým rájem.

Krásné a malebné prostředí v kombinaci s příjemnými procedurami ozdraví naše tělo a mysl. Ovšem i milovníci aktivní dovolené si přijdou na své. Není totiž těžké skloubit wellness pobyty se sportem, například cykloturistikou.

Můžete vyrazit na hory, například do oblíbeného Harrachova, na začátku jara je zde ještě možnost lyžování, ovšem ani poté, co sníh opustí sjezdovky, se nudit nebudete.

Hory mají své kouzlo v každém ročním období. V zimě je to lyžování, sáňkování a snowboard, na jaře a v létě zase možnost krásných procházek, kochání se přírodou a také jízdy na kole.

Romantika ve dvou

Prodloužené víkendy milují páry, které si chtějí užít jeden druhého. Vyrazit na dovolenou jen tak ve dvou mohou i manželé, kteří mají doma malé děti. O víkendu snadněji seženete hlídání a můžete si tak udělat čas jeden pro druhého. To každý vztah doslova osvěží.

Jarní víkendové pobyty nabízí také další možnosti. Otevírají se hrady a zámky, v zoologických zahradách se prodlužuje otevírací doba a sluníčko láká zvířata ven.

V teplém počasí se také lépe tráví čas venku, sluníčko doslova nabíjí pozitivní energií, kterou všichni potřebujeme. Vrací se i farmářské trhy, které mají v zimě omezený provoz. Lákadel je zkrátka více než dost, kdo by jim odolal, co říkáte?

Prodloužené víkendy také do zahraničí

Nemusíte se omezovat pouze na tuzemsko. Cestovní kanceláře nebo slevové servery nabízí také víkendové pobyty v zahraničí. Tam už je samozřejmě lepší zvolit alespoň 4 až 5 dní, aby se vám výlet vyplatil s ohledem na delší vzdálenost.

Nicméně nyní doporučuji například výlet do Holandska, které na jaře doslova rozkvétá a tamní květinové záhony opravdu stojí za vidění. Neméně romantická je také Paříž či Řím.

Jarní příjemné teploty vybízí k poznávacím zájezdům, protože zatím ještě není úmorné teplo, ale zároveň nepotřebujete zimní bundu. Navíc prodloužený víkend můžete také darovat jako překvapení pro partnera například k příležitosti výročí nebo narozenin.

V současné době jsou v nabídce také prodloužené víkendy k moři, kdy si v podstatě jen na otočku zaletíte k moři. Tato možnost je ideální pro pracovně vytížené lidi, kteří nemají čas na delší dovolenou.

Prodloužené jarní víkendy – kam se vydat a proč jsou tak oblíbené
Přesunout se na začátek