Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu 96 hodin

Kdyby jste měli v ruce obal z dvd, tak by jste si na něm mohli přečíst následující, celkem stručný a nic moc říkající popis od distributora, co je níže v citaci.

Čas odplaty nadešel!

Bývalý špión Bryan (Liam Neeson) svolí s cestou své sedmnáctileté dcery Kim (Maggie Grace) do Paříže pouze pod podmínkou, že se mu bude pravidelně hlásit.

Při jednom takovém telefonátu se ale stává svědkem jejího únosu. Nečeká na nic a vezme spravedlnost do svých rukou…

I přes stručný popis jsem si říkal, že by to nemuselo být špatné (o filmu jsem předtím nikdy neslyšel) a hodnocení 86% na CSFD.cz též neznělo vůbec špatně, ale kolikrát jsem se už zklamal, proto jakékoliv hodnocení beru s rezervou ;-).

96 hodin je skvělým příkladem toho, jak jsou některé pubertální dívky naivní a snadno se nechají zlákat a vlákat kamkoliv, aniž by dopředu uvažovali o možném riziku. Pak všeho litují a hrozně se diví, co je vlastně potkalo a proto samotný příběh filmu není ani trochu přehnaný (když budu brát v potaz to s těmi únosy, drogami, obchodem s bílým masem a prostitucí).

Úvod filmu popisuje takové to co a jak. Na jedné straně je milující otec, který se i když trochu opožděně vzdal své kariéry a odešel do špióního důchodu, aby mohl trávit více času se svou dcerou, která žije s bývalou manželkou, která se znovu provdala za ne zrovna chudého muže. Na druhé straně je dcera, která žije v luxusu a reálný život vidí trochu zkresleně.

Svého pravého otce má sice ráda, ale příliš se mu s ničím nesvěřuje. Dalo by se i říci, že mu lže (zdělí mu naprosto jiný účel cesty, než ve zkutečnosti má být, i když se nakonec neuskuteční) jen proto, aby jí jako neplnoleté podepsal souhlas k vycestování do Paříže.

Otec, jako bývalý bezpečnostní agent má samozřejmě o dceru obavy a nechce nejprve souhlas podepsat. Aby vyšel své dceři vstříc, nakonec papír podepíše s tím, že má pár podmínek (každý den volat atd.), které chce, aby dcera dodržovala. Jak už to bývá, po odletu na podmínky takříkajíc kašle a tátovi se ozve až těsně před tím, než jí unesou.

Ten ani trochu neváhá a na základě jemu dostupných informací (pokud jí nenajde do 96 hodin, už jí nenajde nikdy, jelikož dcera může být prodána bůhví kam a bůhví komu) se okamžitě sám vydává do Paříže a pro záchranu své dcery je schopen naprosto všeho ;-).

Liam Neeson vs. Albánská mafie, i tak by se dal stručně popsat film z produkce Luca Bessona. Ve filmu je sice značné množství přehnaných scén, kdy jeden agent je schopen za pár hodin toho, co policie nevykoná za xx let, tak se mi film velmi líbil a kdo nezná, tak rozhodně doporučuji shlédnout. Vysoké hodnocení u tohoto filmu naprosto souhlasí!

Recenze filmu 96 hodin
Přesunout se na začátek