Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Moneyball

V pátek večer jsem shlédl další film na dvd, tentokrát se jednalo o takové životopisně sportovní drama s názvem Moneyball, ve kterém si zahrál hlavní roli Brad Pitt.

Nejedná se sice o žádnou žhavou filmovou novinku (film byl natočen již v roce 2011), ale doposud jsem ho ještě neviděl.

Pokud by jste měli v ruce obal z dvd, tak na něm najdete následující informace od distributora, viz citace níže.

Generální manažer baseballového týmu Oakland Athletics Billy Beane (Brad Pitt) se pouští do riskantního podniku. Aby i s velmi omezeným rozpočtem sestavil nový tým, musí se vzepřít klasickým baseballovým zvyklostem.

Navzdory odporu staré gardy, novinářů, fanoušků i hlavního manažera týmu (Philip Seymour Hoffman) Beane – s pomocí mladého ekonoma s univerzitním vzděláním (Jonah Hill) – vytvoří tým ze samých jinde nechtěných hráčů…a zároveň jednou provždy změní způsob, jakým se baseball hraje.

Co se týká baseballu, tak to není zrovna sport, který by mě osobně nějak uchvátil, ale znám pravidla, takže mi prostředí filmu nebylo tak úplně cizí a měl jsem trochu šajn, o co tam běží.

Nevím, jestli má nějak cenu film více popisovat, jelikož osloví především příznivce sportu, přesto to zkusím, ale nepatrně jinak.

Film je natočen podle zkutečné události, která se odehrála poprvé v roce 2002. Do tohoto roku se přistupovalo k sestavení baseballového týmu zcela odlišně.

Finanční válka mezi jednotlivými kluby a s tím spojené přeplácení hráčů bylo v baseballe na denním pořádku, stejně jako v jiných sportech.

Toto nejde dlouhodobě ustát a dovolit si to můžou jen opravdu bohaté celky a proto bylo potřeba přijít s něčím revolučním, co dokáže ovlivnit zásadně celý baseball.

To se povedlo a právě o tom je film Moneyball.

Dle mého názoru se jedná o jeden z nejlepších filmů, který byl o sportu vůbec kdy natočen!

Myslím si, že neurazí ani naprostého odpůrce sportu, jelikož film se zabývá více zákulisními praktikami, než jen samotným sportem a proto bych se ho nebál doporučit komukoliv ;-).

Recenze filmu Moneyball
Přesunout se na začátek