Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Oui, šéfe!

Máte rádi pořad se Zdeňkem Polreichem Ano, šéfe? Tak právě pro vás by mohla být francouzská komedie s názvem Oui, šefé!. Nenajdete tam sice žádná vypípaná peprná slůvka, ani Polreicha, přesto se tam dají najít určité podobnosti :-).

Pokud by jste měli v ruce dvd, tak by jste se z něj dozvěděli následující informace od distributora.

Třicátník Jacky Bonnot je talentovaný kuchař a ctitel velkého kuchařského umění. Sní o úspěchu a o tom, že si jednoho dne otevře vlastní restauraci. Finanční situace jej nutí přijímat podřadné práce, které si však není schopen udržet.

Život se mu změní ve chvíli, kdy mu cestu zkříží slavný šéfkuchař Alexandre Lagarde. Zavedenou pozici Alexandra Lagarde totiž ohrožuje finanční skupina vlastnící síť jeho restaurací…

Film mě oslovil ne kvůli kulinářskému umění v něm, ale hlavně kvůli tomu, že v hlavní roli hraje Jean Reno, kterého jsem si oblíbil už kdysi dávno díky jeho roli v Návštěvnících a od té doby vyhledávám všechny jeho filmy.

Jakmile jsem zjistil, že je Oui, šefe! dostupné již na dvd a mohu si ho půjčit, nebylo o čem moc přemýšlet.

Popravdě, měl jsem trochu obavu, co se ve filmu bude odehrávat a jakou to bude mít úroveň, obzvláště, když se má jednat o komedii.

Pokusů o natočení dobré komedie se zaměřením na gastronomii bylo již několik, ale vždy se to nějak nepodařilo a skončilo to totálním fiaskem.

Světlou vyjímkou je dnes již skoro prehistorický kousek s názvem Křidýlko nebo stehýnko (hraje tam Louis de Funès). Zajímavé je, že se jedná též o počin francouzské kinematografie.

Oui, šéfe! má sice takový vlažnější rozjezd, ale pokud chvilku počkáte, dočkáte se velice povedených situačních gagů, u kterých se nejde nezasmát.

Obzvláště povedené scénky jsou, když se snaží o proniknutí do tajů a následnou výrobu molekulární kuchyně. U toho jsem se pobavil snad nejvíce :-D.

Film bych sice mohl dále popisovat, ale myslím si, že bude lepší, když se na něj případně podíváte sami, což jednoznačně doporučuji! ;-).

Recenze filmu Oui, šéfe!
Přesunout se na začátek