Půjčil jsem tedy na dvd film jménem Ruby Sparks, který byl na internetu poměrně dobře hodnocený (CSFD.cz 74%) a čekal jsem, jestli se bude nakonec líbit, nebo ne.
Na zadní straně tohoto dvd najdete tento popisný text, co je níže v citaci od distributora.
Režiséři filmu Malá Miss Sunshine uvádí „nádhernou a okouzlující“ (Marshall Fine, The Huffington Post) romantickou komedii s Paulem Danem a Zoe Kazan v hlavních rolích. Mladý, kdysi úspěšný spisovatel Calvin (Dano) nyní zápasí s tvůrčím blokem, ale i se svým milostným životem. Teprve když vytvoří půvabnou románovou postavu jménem Ruby (Kazan), získává novou inspiraci.
Ruby probouzí k životu nejen jeho psaní – ale také sebe samotnou – a to doslova! Tváří v tvář opravdovému vztahu se svou původně virtuální přítelkyní stojí Calvin před zásadním rozhodnutím.
Dopíše tuhle romanci sám, nebo to ponechá osudu? Ve vedlejších rolích filmu se představují Annette Bening, Antonio Banderas a Elliott Gould. Ruby Sparks je „příjemná romantická komedie, která vás dojme a má ambice stát se filmovou klasikou” (Katie Walsh, Indiewire).
Po shlédnutí (film má 100 minut a přišel mi jako nekonečný ;-)) jsem si říkal, co na tom vlastně bylo, nebo mělo být romantického (a to to měla být i komedie, toto jsem postrádal úplně). Úvod film naprosto o ničem a chvílemi takový celkem zmatečný.
Mladý spisovatel žijící ve svém nudném přímočarém životě a neumí se moc dobře vyrovnat s tím, že úspěch není věčný, což ho dovede až k návštěvám psychologa. Dlouho je navíc bez jakékoliv inspirace, až ho rázem napadne napsat román o jeho vlastních tužbách, tedy o jeho vysněné ženě, jejich seznámení atd..
Tak chvilku nevidíte nic moc jiného, než jen to, že píše a zároveň si představuje ten příběh. Jednoho dne se probudí na stole vedle svého psacího stroje, kde usnul při nočním psaní a ejhle, jeho vysněná žena je v jeho domě a dělá snídani. Toto ho značně vyděsí a myslí si, že je blázen a má vidiny. Když se nakonec ukáže, že žena je zkutečná a nejedná se o žádný přelud, začíná chvilková romance.
Později zjistí, že žena dělá vše, co on napíše na papír a doslova takto ženu může ovládat, což mi tedy osobně nepřijde moc romantické, když je někdo něčí otrok, ale budiž, asi mám na příběh trochu jiný pohled, jak autoři. I mé přítelkyně se tento film moc nelíbil a to většinou podobné blbiny hltá. Takže, pokud máte zbytečných 100 minut, film si klidně pusťte, ale spíš bych doporučil se mu vyhnout ;-).
Ve filmu „hraje“ (je tam jen chvilku) i Antonio Banderas a rozhodně tam z něj žádný Desperado ani Zorro není. Asi už o něj jako herce moc velký zájem nebude, když už hraje i takovéto nevýrazné přicmrndávky.