>

Recenze filmu Skoro dospělá

V návaznosti na předchozí článek přidávám zhodnocení i druhého filmu s názvem Skoro dospělá. Film jsme si s přítelkyní vybrali hlavně proto, jelikož ona má ráda takové ty slaďáky, kdežto já jsem spíš na něco krapet drsnějšího a dva takové filmy v jeden den by na 100% doma neuspěly :-). Ale komedie mám též rád, tak mi to zase až tak moc nevadilo.

Na zadní straně dvd najdete od distributora tento text, co je níže v citaci.

Dospívání je těžké. Chovat se úměrně svému věku ještě těžší.

Grace (Eva Mendes) je pod neustálým tlakem. Zdá se to být jako včera, kdy její dcera bývala malá holčička, ale dnes je z ní odvážná a bystrá dospívající dívka, která se touží osamostatnit.

Nyní čeká matku, která nikdy úplně nedospěla, i její dceru, která odmítá zůstat mladá, jejich nejtěžší životní úkol v rozkošné komedii o strastech dospívání.

Film je sám o sobě sice víc drama, než komedie, ale přesto se u některých hlášek zasmějete. Jinými slovy, je to takový ten příběh z reálného života, se kterým se můžeme setkat celkem často. Na jedné straně je dospívající mladá slečna a na druhé její matka, která je samoživitelka a krom práce, aby dokázala poplatit vše co musí, tak se snaží i trochu žít.

Tento styl života má na svědomí to, že se své dceři příliš nevěnuje a ta to těžce nese a snaží se za každou cenu popohnat čas (i když to samozřejmě nejde) a „dospět“. K tomu jejímu „dospění“ si nezvolí nejlepší cestu a díky tomu se dostává do různých situací , které často ubližují jejímu okolí (lže, matce ukradne peníze, svojí nejlepší a jedinou kamarádku urazí a ta se div nakonec nepředávkuje prášky, hrozí jí vyloučení ze školy atd.).

I když tento film žánrově nepatří mezi to moje „nej“, vydržel jsem se na něj v pohodě dívat až do konce (93 minut) a celkem se mi i líbil ;-).

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr