>

Recenze filmu Skyfall

Nemalou měrou se o propagaci postarala i zpěvačka Adele, která měla tu čest nazpívat úvodní písničku k tomuto filmu, za kterou dostala Oscara.

Pokud by to ještě náhodou snad někdo nepoznal, tak druhý film, který jsem včera shlédl se jmenuje Skyfall, což je již v pořadí 23 natočená bondovka ;-).

Obal dvd film popisuje následujícím textem v citaci níže.

Daniel Craig se vrací jako agent 007 ve 23. pokračování historicky nejdelší filmové série. Ve snímku Skyfall bude Bondova loajalita k M (Judi Dench) vystavena zatěžkávací zkoušce, když ji začne pronásledovat její vlastní minulost.

007 musí odhalit a zneškodnit narůstající hrozbu bez ohledu na to, kolik bude muset obětovat on sám. Když Bondův poslední úkol nedopadne podle plánu a dojde k prozrazení agentů po celém světě i k útoku na samotnou MI6, M je nucena přestěhovat své sídlo.

Po těchto událostech nový předseda bezpečnostního výboru Mallory (Ralph Fiennes) zpochybní její autoritu i funkci ředitelky. MI6 je zkompromitována zvenku i zevnitř a M zbývá jediný spojenec, kterému může důvěřovat: Bond.

Ten se pouze s pomocí agentky Eve (Naomie Harris) vydává po stopách tajemného Silvy (Javier Bardem), jehož smrtící skryté motivy dosud čekají na objasnění.

Skyfall je dle mě jedna z vůbec nejlepších bondovek, jaká byla kdy natočená. Tentokrát to není jen vyloženě 143 minut plných akční fantasmagorie, ale opravdu to má hlavu i patu. Bond není již tím neomylným agentem, který svede vše, na co sáhne.

Poprvé jsem v bondovce viděl i nějaký celkem reálný příběh (už nikde žádný šílenci, co chtějí zničit celý svět atd.) a proto jsem z tohoto filmu doslova nadšen.

Obvykle na každém filmu najdu vždy něco, co se mi nelíbí a co bych filmu vytkl a nebojím se to zmínit, ale v tomto případě opravdu nemám co. Dokonce si myslím, že tentokrát hodnocení na CSFD.cz plně odpovídá realitě a těch 81% k dnešnímu dní (19.4.2013) je opravdu zasloužených ;-).

Pokud se Skyfall nějak jednorázově nevymkl kontrole a i v budoucnu natočené další díly budou pokračovat v podobném duchu, tak si myslím, že se příznivci 007 mají opravdu na co těšit.

Pro ty, kdo ještě Skyfall neviděli, tak jednoznačně doporučuji zjednat co nejrychleji nápravu a to beze srandy, jinak se dobrovolně připravujete o skvělý film!

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr