Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Recenze filmu Skyfall

Nemalou měrou se o propagaci postarala i zpěvačka Adele, která měla tu čest nazpívat úvodní písničku k tomuto filmu, za kterou dostala Oscara.

Pokud by to ještě náhodou snad někdo nepoznal, tak druhý film, který jsem včera shlédl se jmenuje Skyfall, což je již v pořadí 23 natočená bondovka ;-).

Obal dvd film popisuje následujícím textem v citaci níže.

Daniel Craig se vrací jako agent 007 ve 23. pokračování historicky nejdelší filmové série. Ve snímku Skyfall bude Bondova loajalita k M (Judi Dench) vystavena zatěžkávací zkoušce, když ji začne pronásledovat její vlastní minulost.

007 musí odhalit a zneškodnit narůstající hrozbu bez ohledu na to, kolik bude muset obětovat on sám. Když Bondův poslední úkol nedopadne podle plánu a dojde k prozrazení agentů po celém světě i k útoku na samotnou MI6, M je nucena přestěhovat své sídlo.

Po těchto událostech nový předseda bezpečnostního výboru Mallory (Ralph Fiennes) zpochybní její autoritu i funkci ředitelky. MI6 je zkompromitována zvenku i zevnitř a M zbývá jediný spojenec, kterému může důvěřovat: Bond.

Ten se pouze s pomocí agentky Eve (Naomie Harris) vydává po stopách tajemného Silvy (Javier Bardem), jehož smrtící skryté motivy dosud čekají na objasnění.

Skyfall je dle mě jedna z vůbec nejlepších bondovek, jaká byla kdy natočená. Tentokrát to není jen vyloženě 143 minut plných akční fantasmagorie, ale opravdu to má hlavu i patu. Bond není již tím neomylným agentem, který svede vše, na co sáhne.

Poprvé jsem v bondovce viděl i nějaký celkem reálný příběh (už nikde žádný šílenci, co chtějí zničit celý svět atd.) a proto jsem z tohoto filmu doslova nadšen.

Obvykle na každém filmu najdu vždy něco, co se mi nelíbí a co bych filmu vytkl a nebojím se to zmínit, ale v tomto případě opravdu nemám co. Dokonce si myslím, že tentokrát hodnocení na CSFD.cz plně odpovídá realitě a těch 81% k dnešnímu dní (19.4.2013) je opravdu zasloužených ;-).

Pokud se Skyfall nějak jednorázově nevymkl kontrole a i v budoucnu natočené další díly budou pokračovat v podobném duchu, tak si myslím, že se příznivci 007 mají opravdu na co těšit.

Pro ty, kdo ještě Skyfall neviděli, tak jednoznačně doporučuji zjednat co nejrychleji nápravu a to beze srandy, jinak se dobrovolně připravujete o skvělý film!

Recenze filmu Skyfall
Přesunout se na začátek