Recenze filmu Věc: Počátek

Znáte film Věc z roku 1982, kde hraje Kurt Russell? Pokud ano a jste příznivci tohoto žánru, tak by vás mohlo potěšit pokračování tohoto filmu. No pokračováním si člověk vybaví druhý díl, jenže ono se ve zkutečnosti nejedná přímo o druhý díl, ale spíše díl, který je sice natočen později (2011), ale dějem předbíhá svůj první díl. Mě osobně se film Věc celkem líbil, tak když jsem se včera večer rozhodoval na co budu koukat, rozhodl jsem se sáhnout po filmu Věc: Počátek, kde hraje Mary Elizabeth Winstead (Smrtonosná past 4.0).

Popravdě, není to sice zase až kdoví jaký trhák, ale už jsem viděl i horší filmy a tak tento film můžu hodnotit celkem kladně. Mě osobně nezklamal, jelikož jsem věděl co mám asi tak očekávat. Kdo nemá rád trochu toho hororového Sci-fi, tak pro něj tento film určitě nebude, jelikož se to svým způsobem dá tak trochu přirovnat třeba k filmu Vetřelec, akorát je rozdíl mezi tím, že se to neodehrává někde v kosmu, ale na Antarktidě a příšera vypadá jinak, i má jiné schopnosti ;-).

O čem tedy film je. Norští vědci našli kdesi  na Antarktidě v ledu zmrzlé tělo mimozemšťana (příšery) a touha po slávě za mimořádný objev, který by mohl býti oceněn i Nobelovou cenou se rozhodnou vyndat kus ledu i s tělem ven a následně mají v plánu vyndat tělo mimozemšťana. Kus ledu tedy dopraví na polární stanici a ještě než se pustí do samotného vyproštění těla, teplotní rozdíl způsobí probuzení netvora, který začne rázem výrazně redukovat osazenstvo polární stanice.

Aby toho nebylo málo, Věc dokáže svou oběť nejen zabít, ale i napodobit. To zapříčiní paniku mezi vědci, jelikož se přímo nabízí otázka: Komu teď věřit? Kdo je ještě člověk a kdo už dávno ne? Jediné co Věc neumí napodobit jsou plomby v zubech či cokoliv kovového v těle atd., jen organické věci. Nejspolehlivější je určit kdo je člověk pomocí testu krve, ale dojde k sabotáži a někdo podpálí laboratoř. Přijde na řadu tedy kontrola zubů, ale co když má někdo zdravý chrup? Takže ani tento způsob není ten nejlepší.

Film má celkem spád, nechybí napětí a občas se člověk poleká. Konec filmu navazuje na začátek filmu Věc, tak pokud jste ho viděli, víte co se tam odehrává, pokud jste ho neviděli, doporučuji shlédnout oba dva. Nic tím rozhodně nezkazíte a třeba vás zaujmou a budou se líbit oba. Přikládám i trailer k filmu, ať se můžete podívat. Nepatřím mezi ty nejlepší pisálky recenzí, tak kdo by nepochopil můj stručný výklad, třeba to pochopí z videa ;-).

Recenze filmu Věc: Počátek
Přesunout se na začátek