>

Recenze filmu Vyměřený čas

Včera jsem se konečně dočkal a mohl shlédnout film, na který jsem dlouhou dobu čekal. Film se jmenuje Vyměřený čas (hlavní role Justin Timberlake a Amanda Seyfried) a je z dílny režiséra Andrewa Niccola, který má na svědomí i film Obchodník se smrtí, kde hrál Nicolas Cage. Vyměřený čas spadá svým dějem do říše Sci-Fi, které zrovna moc nemusím, ale již při pročítání recenzí mě tento film celkem zaujal.

I když je to Sci-Fi, jak jsem již zmiňoval, tak při sledování filmu mi to přišlo spíše jako realita posazená do Sci-Fi, akorát místo peněz se zde platí časem a čas je tu vše. Poklidně si tu žijete do pouhých 25 let, dokud se vám nerozeběhne váš životní čas (takové digitální hodinky, které jsou pod kůží na levé ruce) a pak bojujete doslova o každou minutu. Nestárnete a jediná možnost jak zemřít je, pokud vás někdo zabije a nebo vám dojde čas.

Bohatí zde mají svá vlastní gheta, fungují zde různé časové zóny (podle časové movitosti) a místo policie tu jsou správci času. Chudí utíkají, jelikož nemají moc času, bohatí na čas nekoukají. Nepřipomíná vám to něco? Hlavní hrdina Will Salas (Justin Timberlake) přijde o svojí matku (dojde jí čas) a následně je neprávem obviněn z vraždy bohatého Henryho, který mu za záchranu života daruje celé století času a tím se sám dobrovolně rozhodl ukončit svůj život a tím začíná hon na Willa, který vyhlásil boj bohatým, které následně připravuje o čas a rozdává ho chudým (svým vrstevníkům) a sám žije ze dne na den jako předtím.

Vyměřený čas je film, který dokáže opravdu zaujmout a vřele doporučuji jeho shlédnutí!

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr