Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Smrtonosná past: Opět v akci

Poslední dobou nějak frčí trend natáčení filmu s bývalými akčními hrdiny (80 a 90 let minulého století), co jsou dnes již pomalu v důchodovém věku (někteří už v něm dokonce i jsou) a tak je toto léto o filmovou zábavu na dvd celkem slušně postaráno, což mi samozřejmě ani trochu nevadí :-).

První z řady těchto filmů je snímek s názvem Smrtonosná past: Opět v akci, což je již páté pokračování série Smrtonosné pasti a v hlavní roli tvrďáka Johna McClana nemohl samozřejmě chybět  Bruce Willis.

Pokud by jste měli v ruce dvd, tak z obalu by jste se dozvěděli od distributora tyto informace, viz citace níže.

Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě.

Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení.

Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války!

Podle oficiálních informací nic moc, ale kdo trochu zná postavu Johna McClana, potažmo celou sérii Smrtonosné pasti, tak je mu asi tak cca jasné, co od filmu může očekávat.

Film nebudu nějak sáhodlouze popisovat, ono by se to ani moc nedalo, jelikož by to byl dlouhý popis, kdybych chtěl být opravdu pečlivý, ale shrnutě mohu říci, že mě tento díl svou kvalitou velice zklamal.

Když vezmu v potaz, že čtvrtý díl (Smrtonosná past 4.0) byl natočen již v roce 2007, tak bych po tolika letech očekával něco lepšího, jelikož samotný název a hlavní hrdina, nerovná se automaticky úspěch.

Děj filmu je dosti chaotický a každou chvilku je vše jinak. Osobně mám takový průběh rád, ale pokud je to dobře udělané, což se zde tedy moc nepovedlo.

Navíc, příběh nemá moc hlavu ani patu a z kdysi obyčejného Johna McClana se zde stal jakýsi nezničitelný a nezranitelný dědek. Jeho syn je zde prezentován jako jeho mladší kopie, což mi přišlo dosti ubohé.

Z filmu doslova vymizely i tradiční Johnovi vtipné hlášky, které bavili diváka a místo toho tu několikrát, naprosto nesmyslně opakuje, že do ruské Moskvy (film se převážně natáčel v Maďarsku) přijel pouze na dovolenou, i když od samého začátku je jasné, že tomu tak není.

Tímto se defakto vytratilo i takové to kouzlo předešlých dílů, kdy se do nějaké šlamastiky dostal naprosto nevinně.

Smrtonosná past: Opět v akci je film, AKČNÍ FILM, u kterého se mi podařilo usnou (což se mi normálně nestává), takže si asi umíte představit, jak moc mě zaujal :-).

Neříkám, že se na film nedá kouknout, ale rozhodně od něj nemůžete očekávat nic extra a pokud patříte mezi příznivce, tak z něj budete zajisté zklamaný stejně, jako já.

Vrcholem všeho je asi sekundová role hned ze začátku filmu Patrika „Rytmuse“ Vrbovského (žere něco za pultem :-)).

Smrtonosná past: Opět v akci
Přesunout se na začátek