Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Tip na výlet pro celou rodinu! Kopřivnice a okolí!

Prázdniny jsou téměř tady. To znamená více volného času, více slunečních paprsků i více společných zážitků. Využijte tuto parádní kombinaci a s celou rodinou si vyražte za zážitky.

Značka: nemusíte zrovna k moři, když si chcete užít prázdniny. I Česká republika nabízí pěkná zákoutí, která stojí za shlédnutí. Kopřivnice a okolí k návštěvě přímo vybízí!

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Kam jinam v Kopřivnici, než do Technického muzea Tatra? Nablýskané automobily, motorky i kočáry z dob minulých rozhodně stojí za shlédnutí. A že se jich v muzeu nachází opravdu spousta!

Ženy si možná povzdychnout – „to je něco pro naše partnery“. Ano! Zejména muži budou z nablýskaných automobilů nadšeni. Ať už je pánovi dvacet, třicet nebo třeba devadesát let…bude nadšený jako malý kluk o Vánocích.

Zejména tehdy, když auta veteráni a auta vůbec patří k jeho koníčkům. O tom, že návštěva muzea není pouze mužskou záležitostí svědčí rozmanitost návštěvníků.

Maminky s dětmi, babička s vnoučaty, tatínek s maminkou, čerství novomanželé, zamilované páry, mnohdy i celá famílie zavítá do muzea strávit příjemné dvě-tři hodinky.

Délka návštěvy muzea závisí zcela na vás a na vašem zaujetí pro automobily. Protože zatímco laik obdivuje naleštěné kapoty i celkovou atmosféru, opravdový obdivovatel veteránů Tatra může jít opravdu do hloubky a prostudovat vůz po voze.

Ani ženy se nemusí bát, že by se v muzeu Tatra nudily. Právě naleštěné podlahy, které jen podporují lesk a záři vozů – veteránů dávají skvělé podmínky pro provětrání pěkných šatů, sukní a botiček na vysokém podpatku.

Profesionální přístup zaměstnanců muzea, stálá expozice i zajímavý doplňující program bude zárukou příjemně stráveného dne. V muzeu si můžete zakoupit pamětní minci, která vám bude hezkou upomínkou na společný zážitek.

Zapomenout byste neměli ani na síň slávy věnovanou Emilu a Daně Zátopkovým. Jó a při odchodu jistě zavítejte i do prodejny suvenýrů. Tam najdete spoustu roztomilých věciček, které vám společně strávený den budou připomínat.

Vzhledem k ceně vstupného dospělí – 120,- Kč, děti, studenti a důchodci – 80,- Kč je právě Technické muzeum Tatra výborným tipem na výlet pro celou rodinu.

A z Kopřivnice „ALOU“ do Štramberku! 

Ovšem pěkný den s rodinou nemusí skončit již v Kopřivnici. Nedaleko od Kopřivnice se totiž nachází půvabné město Štramberk, které nabízí pěkná zákoutí, rozkošné náměstí, kouzelnou atmosféru i vůni Štramberských uší!

Krásu Štramberku v celé jeho kráse oceníte zejména za slunečného počasí. To když se půjdete projít Štramberským náměstím kudy po schůdcích jako z pohádky dojdete i k největšímu lákadlu města Štramberk – Štramberské Trúbě. Nízké vstupné – dospělí 35,- Kč děti 25,- Kč jistě stojí za výšlap na romantickou rozhlednu.

I areál kolem hradu vás potěší. Pod Trúbou naleznete spoustu posezení i občerstvení v turistické chatě Dr. Hrstky.

Rozhodně si dejte Štramberské uši! 

Při návštěvě malebného Štramberku rozhodně nezapomeňte na Štramberské uši! Bez těch jednoduše nemůžete odjet. Ať už si je dáte v jednotlivých kavárnách nebo obchůdcích plněné šlehačkou a ovocem nebo zakoupíte balený výrobek, jistě si smlsne celá rodina. Štramberské uši poslouží i jako skvělá pozornost pro rodinu a přátelé.

A výlet ještě nekončí! 

Návštěvou rozhledny Trúba výlet po Štramberku rozhodně nekončí. Za další zastávku stojí i jeskyně Šipka. Tu najdete nedaleko centrálního parkoviště. Romantické panorama bude jistě skvělým zážitkem pro všechny dobrodruhy.

Tak a výletní den je u konce. Ještě plní zážitků z nablýskaných auťáků, z romantického výhledu z věže Trúba i  s plnými břichy Štramberských uší už víme, že do Kopřivnice a okolí se nejelo naposled!

Tip na výlet pro celou rodinu! Kopřivnice a okolí!
Přesunout se na začátek