Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Vylosovaná čísla loterie Korunka – Archiv všech tažených čísel

Určitě znáte známou hru Korunka, jejíž oficiální stránky sídlí na adrese www.korunka.eu. Tato hra se u nás hraje od roku 1997. Ze začátku byly tahy jedenkráte denně, nyní je losována odpoledne ve 14.00 hodin a večer v 18.00 hodin. Hraje se každý den, čili 365 x 2 losování za rok.

Co se píše o Korunce na oficiálních stránkách tady? Citujme:

Korunka je unikátní číselná loterie, která kombinuje to nejlepší ze světa loterií a kurzového sázení. Umožňuje uplatnit různé herní strategie a vlastní expertní odhad v kombinaci s nastavením vkladu dle Vašich možností a očekávání. Losujeme 2x denně 6 čísel ze 49. Výhry u Korunky jsou pevně dané a s nikým se o ně nedělíte. Vždy tedy dopředu víte, kolik vyhrajete, a to bez ohledu na to, kolik dalších hráčů vyhraje také.

Můžete si vybrat ze 7 různých her. Pomocí Kombi si můžete sestavit sázku zcela na míru. Minimální vklady začínají již od 10 Kč, a přesto můžete vyhrát miliony. Vyhrát můžete dokonce už při uhodnutí jednoho čísla! Korunka dává ze všech loterií největší podíl na výhry. Korunku si můžete vsadit na všech pobočkách Tipsportu a Chance.

Číselnou hru Korunka provozuje společnost Loterie Korunka a.s.

Historie

Korunku si mohli sázející poprvé vsadit 17. května roku 1997, kdy ji na trh uvedla společnost CHANCE a.s. Společnost Loterie Korunka a.s. vznikla v roce 2013 odštěpením od společnosti CHANCE a.s. coby specialista na číselnou loterii Korunka. CHANCE a.s. je jednou z největších sázkových kanceláří v České republice, založena byla v roce 1991 ve Frýdku-Místku. „

Co mě ale na Korunce zlobilo, že neexistuje ucelený archiv všech čísel. Můžete si v nich listovat na stránce s výsledky, nikde ale není ke stažení ucelený archiv všech losování.

Proto jsem si dal tu práci a všechny výsledky tažených čísel loterie Korunka jsem poctivě okopíroval do Excelu a do textového souboru. Výřez jak to vypadá, v Excelu vidíte níže na obrázku:

Výsledky loterie KORUNKA

Vlevo je počet losování – ano opravdu se táhlo již více než 10500 krát, dále pak následuje datum losování a vlastní vylosovaná čísla. Vše jsem poctivě nakopíroval, no celkem to byla dřina:-) Tahám si pak z toho zajímavé statistiky…o tom ale až někdy příště.

Nechci sem dávat celý archiv ke stažení, můžete mi však napsat na adresu vysledkykorunky@centrum.cz a já Vám výsledky zašlu mailem – v Excelu a textovém souboru. Každý týden pak mám dodělanou aktuální verzi, kde je i ten poslední týden.

Vylosovaná čísla loterie Korunka – Archiv všech tažených čísel
Přesunout se na začátek