Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Zablokování nevhodných internetových stránek

Zdá se vám, že vaše děti chodí na nevhodné stránky nebo jen na některých stránkách tráví více času, než je zdrávo? Není nic snadnějšího, než zablokování internetových stránek.

Celý tento proces se dá vždy vrátit zpět, takže jestliže vaše dítě dostalo zákaz používání Facebooku na měsíc z důvodu špatných známek ve škole, po měsíci můžete tyto stránky opět odblokovat, tak aby opět fungovali.

Pro uživatele operačního systému Windows

V případě, že používáte operační systém Windows, nebudete potřebovat na zablokování webových stránek žádný software, to vám tedy ušetří mnoho času, který by jste museli vynaložit hledáním toho správného programu a následným stažením. Stačí, když najedete na:

start -> tento počítač -> místní disk C -> WINDOWS -> system32 -> drivers -> etc.

Jakmile se nacházíte ve složce etc, otevřete soubor hots v poznámkovém bloku a vepište na konec tohoto souboru stránky, které chcete zablokovat a na závěr vše uložte.

Pro příklad:

127.0.0.1 www.adresawebu.com

127.0.0.1 adresawebu.com

Pokud jste uživatelem využívající operační systém Windows, ale nemáte dostatečné oprávnění, abyste zablokovali určité stránky, nemusíte věšet hlavu. Na internetu existuje řada programů ke stažení, které vám umožní zablokovat internetové stránky zcela zdarma.

Zablokování nevhodných internetových stránek
Přesunout se na začátek