>

Pohřben zaživa

Pohřben zaživa. Děj se odehrává v Iráku. Hlavním hrdinou a defakto jediným tohoto filmu je Paul Conroy, který je civilním pracovníkem, který byl zajat a pohřben v rakvi bůhví kde pod pískem. Což o to, film by tak špatný sám o sobě nemusel být, kdyby pomalu 95 minut (délka filmy) nebyl záběr jen do rakve a nakonec nebyl děj celkově ještě hloupější, jak jsem čekal a pro mě, když to teď zhodnotím dlouhá nuda!

Na jednu stranu celkem geniální nápad a dalo by se to chápat i jako nízkorozpočtový film vzhledem k ději a obsazenosti. Jelikož mě to zajímalo, jaký byl cca rozpočet, tak jsem chvilku pátral po internetu a zjistil, že rozpočet byl necelé dva milióny dolarů (což zase tak málo není, ale na film v USA je to opravdu nižší sazba).

V průběhu sledování filmu jsem si pořád říkal, co se stane a bude asi tak dít dál? No, a ono se nestalo vůbec nic :-). Dopadlo to tak, jak se dalo předpokládat, hrdina zemřel! Měl k dispozici sice mobilní telefon a byl ve spojení mimo teroristů (ti ho pohřbili a chtěli výkupné po USA, které samozřejmě nevyjednává s teroristy za žádných okolností a toto ví i malé děcko) i s FBI a předtím volal kde komu, od manželky až po zaměstnavatele. FBI naprosto neschopná a nedokázala ho lokalizovat podle signálu.

V pytlíku, kde byl telefon měl i baterku, dvě svítivé tyčinky, nožík, fixu a papírek (možná ještě něco, zase tak pečlivě jsem to nesledoval, abych se přiznal) s tím, co má říkat na video, které měl vytvořit a odeslat jako důkaz o jeho situaci. Video mu FBI doporučila nenahrávat, aby nevznikla veřejná panika, jak jinak (video stejně potom natočil, když mu teroristé poslali na mobil video zadržené spolupracovnice s pistolí u hlavy, kterou stejně zastřelili kvůli tomu, že výkupné nebylo vyslyšeno!).

FBI slibuje a slibuje a kecá a kecá, jak ho hledají, jak jsou blízko atd. Je slyšet i bombardování, které způsobí částečné porušení horního víka rakve a začíná se dovnitř sypat písek. Kusem oblečení se to Paulovi podaří zmírnit a ucpat. Bombardování mělo nejspíš na svědomí i to, že mu do rakve z boku vleze černý had (nejspíš jedovatý, ale nekousne ho, bylo by po filmu), který mu proleze od krku pod košilí až do kalhot a nohavicí ven. Hada nakonec vypudí z rakve ven.

Ve filmu nechyběla ani vychcanost firmy, která s tím nechtěla mít nic společného a po telefonu s ním rozvázala smlouvu za porušení podmínky zákazu fyzického sblížení se spolupracovnicí! Právník hovor monitoroval, aby byl důkaz a na základě toho nedostane ani jeho rodina žádné odškodné, když už není zaměstnancem. Tou dobou mu už do rakve opět padá hojně písek. Opět zvoní telefon a teroristé chtějí, aby si uřízl prst a opět to natočil pod výhrůžkou zabití jeho rodiny v USA. Prst si nakonec uřízne a chvilku na to mu FBI s velkou pompou volá, že už si pro něho jedou, že ví kde je a že ho zachrání. Samozřejmě se tak nestane a Paul je zasypán a udusí se.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr