Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Pohřben zaživa

Pohřben zaživa. Děj se odehrává v Iráku. Hlavním hrdinou a defakto jediným tohoto filmu je Paul Conroy, který je civilním pracovníkem, který byl zajat a pohřben v rakvi bůhví kde pod pískem. Což o to, film by tak špatný sám o sobě nemusel být, kdyby pomalu 95 minut (délka filmy) nebyl záběr jen do rakve a nakonec nebyl děj celkově ještě hloupější, jak jsem čekal a pro mě, když to teď zhodnotím dlouhá nuda!

Na jednu stranu celkem geniální nápad a dalo by se to chápat i jako nízkorozpočtový film vzhledem k ději a obsazenosti. Jelikož mě to zajímalo, jaký byl cca rozpočet, tak jsem chvilku pátral po internetu a zjistil, že rozpočet byl necelé dva milióny dolarů (což zase tak málo není, ale na film v USA je to opravdu nižší sazba).

V průběhu sledování filmu jsem si pořád říkal, co se stane a bude asi tak dít dál? No, a ono se nestalo vůbec nic :-). Dopadlo to tak, jak se dalo předpokládat, hrdina zemřel! Měl k dispozici sice mobilní telefon a byl ve spojení mimo teroristů (ti ho pohřbili a chtěli výkupné po USA, které samozřejmě nevyjednává s teroristy za žádných okolností a toto ví i malé děcko) i s FBI a předtím volal kde komu, od manželky až po zaměstnavatele. FBI naprosto neschopná a nedokázala ho lokalizovat podle signálu.

V pytlíku, kde byl telefon měl i baterku, dvě svítivé tyčinky, nožík, fixu a papírek (možná ještě něco, zase tak pečlivě jsem to nesledoval, abych se přiznal) s tím, co má říkat na video, které měl vytvořit a odeslat jako důkaz o jeho situaci. Video mu FBI doporučila nenahrávat, aby nevznikla veřejná panika, jak jinak (video stejně potom natočil, když mu teroristé poslali na mobil video zadržené spolupracovnice s pistolí u hlavy, kterou stejně zastřelili kvůli tomu, že výkupné nebylo vyslyšeno!).

FBI slibuje a slibuje a kecá a kecá, jak ho hledají, jak jsou blízko atd. Je slyšet i bombardování, které způsobí částečné porušení horního víka rakve a začíná se dovnitř sypat písek. Kusem oblečení se to Paulovi podaří zmírnit a ucpat. Bombardování mělo nejspíš na svědomí i to, že mu do rakve z boku vleze černý had (nejspíš jedovatý, ale nekousne ho, bylo by po filmu), který mu proleze od krku pod košilí až do kalhot a nohavicí ven. Hada nakonec vypudí z rakve ven.

Ve filmu nechyběla ani vychcanost firmy, která s tím nechtěla mít nic společného a po telefonu s ním rozvázala smlouvu za porušení podmínky zákazu fyzického sblížení se spolupracovnicí! Právník hovor monitoroval, aby byl důkaz a na základě toho nedostane ani jeho rodina žádné odškodné, když už není zaměstnancem. Tou dobou mu už do rakve opět padá hojně písek. Opět zvoní telefon a teroristé chtějí, aby si uřízl prst a opět to natočil pod výhrůžkou zabití jeho rodiny v USA. Prst si nakonec uřízne a chvilku na to mu FBI s velkou pompou volá, že už si pro něho jedou, že ví kde je a že ho zachrání. Samozřejmě se tak nestane a Paul je zasypán a udusí se.

Pohřben zaživa
Přesunout se na začátek