Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Letní mlsání dovoleno, jahodová sezóna je tady!

Kdo má rád mlsání? Asi všichni! A kdy nás mlsání svádí více než právě v létě? V létě máme téměř na každém rohu stánek s točenou zmrzlinou i s přeslazenými limonádami, přitom mlsat můžeme i zdravě!

Je tady jahodová sezóna a mísa jahod kolikrát uspokojí naše chuťové buňky více než právě kopeček zmrzliny. Pro zdravé mlsání se i vy můžete inspirovat v článku níže.

Poslali mě vážení, na jahody mražený

Ne nebojte se, teď v létě vás na „jahody mražený“ nikdo posílat nebude. Ty čerstvé chutnají totiž o dost lépe. Navíc jsou jahody známé jako dietní mls a vitamínová bomba, která překvapí množstvím vitamínů a cenných látek.

Jahody obsahují spoustu vitamínu A, B, C, E, draslík, kyselinu lisovou, hořčík, fosfor, fluor, vápník, síru a mangan. Právě jahody jsou jedním z mála tuzemského ovoce, které obsahuje takové množství manganu.

Tím přispívají ke správné tvorbě kostí, k výživě mozku a nervového systému. Můžeme tak říct, že do pohody se hodíme jedině s mísou čerstvých jahod!

Jahody jako všelék

Svým obsahem vitamínů, minerálů a stopových prvků se jahody řadí na první příčky v seznamu přírodních léků. Možná byste se divili, kolik toho jahody dokáží. Pro někoho jen letní mls často podávaný se šlehačkou, pro jiného zdravá potravina pravidelně přidávána do jídelníčku.

Ve skutečnosti jsou jahody obojím. Jahody nejenže dobře chutnají, také přispívají ke správné funkci mozku a nervového systému, pročišťují zažívací trakt, urychlují metabolismus, posilují srdce a cévy, doporučují se při potížích se žlučovými a močovými kameny.

Jahody se doporučují jíst i pro krásné vlasy a pleť.

Pro větší sexuální výkonnost si dejte mísu jahod

Ne nadarmo se s romantikou v ložnici pojí i jahody. Jahody u šampaňského, jahody s čokoládou – a to nejen proto, že skvěle chutnají. Jahody jsou právem považovány za přírodní afrodiziakum.

A to právě díky vysokému obsahu zinku, který se nachází v semínkách jahod. Jahody tak ovlivňují sexuální výkonnost mužů i žen. Proto jestli chcete zanést svěží vítr do vaší ložnice, dejte si mísu jahod.

I diabetici milují jahody

I diabetici milují jahody a to nejen proto, že je mohou! Právě diabetici jsou omezováni ve svém mlsání a v létě mají pré, jelikož jahody si klidně mohou dopřát.

Jahody jsou z větší části tvořeny vodou, jsou lehce stravitelné a neobsahují příliš cukru.Díky výše uvedených přednostech jahod si na nich mohou pochutnat i ti, kteří drží dietu.

Jahody jako kosmetika

A jahody můžeme využít i jako pleťovou masku. Kam se hrabou veškeré chemické přípravky, když můžeme mít vitamíny přímo čerstvě nasbírané?  Pleťovou jahodou masku vyrobíme ze zralých jahod a medu.

Namíchanou směs naneseme na vyčištěný obličej a necháme dvacet minut působit. V této době doporučujeme zvýšit účinek jak jinak než mlsáním jahod. To bude relax!

Pozor na alergii!

Krom toho, že krásně voní, skvěle chutnají a mají pěknou barvu, mohou být jahody i hrozbou. To když trpíme alergiemi. Častými případy jsou děti, ale i dospělí, kteří se po konzumaci jahod osypou. Za to nejspíš může v jahodách obsažená kyselina citrónová, chininová, šťavelová a salicylová.

Nasbírejte si, co hrdlo ráčí! 

Pokud jahody opravdu milujete, nasbírat si jich můžete, co hrdlo ráčí. Sběr jahod funguje na několika místech v České republice. Jahody si tam můžete nasbírat zadarmo. Jahody výborně chutnají se šlehačkou, s kondenzovaným sladkým mlékem, ale i jen tak.

Vždyť jahody jsou parádní letní mls, který osvěží. A co jahody, které nestačíte sníst? Můžete je zavařit, vyrobit z nich marmeládu nebo upéct bublaninu. Jahody můžete i zamrazit.

Taky rádi mlsáte? V létě máte zelenou. Nastává totiž jahodová sezóna a jahody jsou přeci vitamínovou bombou! Tak mlsejte, mlsejte!

Letní mlsání dovoleno, jahodová sezóna je tady!
Přesunout se na začátek