Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Babovřesky 2

Než Babovřesky 2 popíši vlastními slovy, tak sem dávám nejprve v citaci níže oficiální text distributora, aby jste věděli, jak film popisuje on.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům.

V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali.

Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.

Co jsem si z kina po 110 minutách odnesl za dojmy?

Předem upozorňuji, že nebudu hodnotit přímo celý děj, ten je popsán v popisku od distributora, ale zaměřím se na film jako celek.

Pokud bych film hodnotil nezávisle na prvním díle a dělal bych, jako že žádný nebyl, tak bych Babovřesky 2 hodnotil celkem pozitivně (nemohu říci, že jsem se občas pořádně nezasmál – a stejně tak i z 90% zaplnění sál). A je to jedna z lepších českých komedií, které jsem za posledních pár let viděl, tím tedy neříkám, že by film nemohl být výrazně lepší.

Když jsem se ze zajímavosti teď mrkl na ČSFD.cz, tak jsem zjistil, že Babovřesky 2 mají momentálně hodnocení 31% (hodnotilo 641 uživatelů), což loni ukazovalo i u jedničky a nakonec je dnes s 25% hodnocena jako 230 nejhorší film. Sám bych dal dvojce tedy o chlup víc a reálně bych to viděl tak kolem 50% plus mínus.

Pokud bych mezi sebou měl porovnat přímo Babovřesky a Babovřesky 2, tak u mě jednoznačně vyhrávají Babovřesky 2.

Proč? Důvod je jednoduchý, jelikož jsem v nich již neviděl takovou podobnost jako se Slunce, seno, …… a Babovřesky 2 si dle mě již kráčí naprosto odlišnou cestou s vyvíjejícím se příběhem. Navíc bych řekl, že jsem se u dvojky nasmál o chlup více.

Schválně jsem si pročetl pár recenzí, které na Babovřesky 2 jsou na internetu a nestačím se divit, čím vším se jejich autoři zbytečně zaobírají a jaké doslova nesmysly jim na filmu vadí.

Shrnuli to, tak si myslím, že shlédnutí Babovřesek 2 nikomu rozhodně nemůže uškodit a pokud nebudete ve filmu hledat jen mouchy (pár jich tam opravdu je), tak si film dokážete užít, pobavit se a mít z něj celkově pozitivní pocit.

A co vy, už jste film viděli? Jaký z něj máte dojem a co si o něm myslíte?

Babovřesky 2
Přesunout se na začátek