>

Babovřesky 3

Na Babovřesky 3 jsem sice na internetu před návštěvou kina četl různé reference (ne moc kladné a odrazující), ale říkal jsem si, že to nakonec snad tak hrozné nebude (film měl v kinech premiéru teprve 22.1.2015, tudíž ho mnoho lidí doposud nevidělo a třeba to byli samí odpůrci Trošky – těch je celkem dost), ty jsem koneckonců četl i na první dva díly a celkem se mi líbili (zasmál jsem se u nich).

Než se pustím do nějakého svého snad subjektivního hodnocení, které by vám mohlo pomoci se rozhodnout, zda na film jít či nejít, tak sem níže v citaci dávám oficiální text distributora, kterým se snaží film propagovat a nalákat na něj diváky.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách.

Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové… do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… Akce „likvidace bab“ začíná.

A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit páter Petra….

Třetí pokračování Babovřesek začíná naprosto stejně, jako oba dva díly předtím a to, že bába Horáčková píše dopis, kde zachycuje vše podstatné, co se v Babovřeskách událo. Při psaní najednou z okna vidí, že doprostřed vesnice přijelo nějaké cizí žluté auto.

Dlouho neotálí, zahazuje propisku a jde nejprve šmírovat k oknu. Zde toho příliš mnoho nevidí (hlavně neslyší), tak musí hned běžet na místo, aby měla všechny informace z první ruky a nic moc jí neuteklo (klasická drbna, co musí vědět o všem

Do Babovřesek tím žlutým autem přijela bývalá sestra Glorie (kvůli předešlému knězi vystoupila z řádu) a tím se jakoby začne „psát“ děj třetího dílu.

S napětím jsem očekával, co se bude dít dál a světe div se, ono se toho moc nedělo, tedy moc zajímavého a neočekávaného, abych byl přesný.

Tři vnučky místních babek oznámí svým místním šamstrům (co jsou velmi jednoduchý myšlením), že jsou v tom (následek z druhého dílů, kdy si měli začít s hokejisty a chtěli, aby na ně ti jejich místní borci žárlili).

Jakmile se to domáknou i jejich babky, hned je z toho místní pozdvižení číslo jedna (tudíž zápletka nula, nula, hadr .

Krom toho se v Babovřeskách chystá také oslava pěti let od znovu vzkříšení místního hasičského sboru a do vesnice se dostaví i nový kněz, který moc neumí česky, jelikož je původem z Polska.

Hned mi bylo jasné, proč je kněz Polák a mluví převážně polštinou, když předešlý kněz byl Šoustal příjmením. Polsky hledat se řekne šukat (to ví snad každý), proto jsem jen čekal, kdy se toto ve filmu objeví a také, že jo. Hned, jakmile se ve filmu objeví Lucie Bílá jako cikánka, tedy poměrně hned z kraje.

To je popravdě asi tak poslední věc, kterou si z filmu pořádně pamatuji, jelikož Babovřeský 3 u mě drží primát v tom, že je to první komedie, u které jsem v kině podstatnou část pro nezáživnost prospal!

A když říkám, že prospal, tak se vší parádou (přítelkyně do mě musela několikrát šťouchat loktem, jelikož jsem začal i poměrně hlasitě chvilkami chrápat

Z toho si sami můžete udělat částečně obrázek o tom, jak je film nabitý humorem. V kině se nikdo moc nesmál, tudíž mě to ani nerušilo při spaní a to místy až hrobové ticho v obecenstvu v kombinaci se řvavým zvukem z reproduktorů jsem chvílemi hravě trumfoval a ani se za to moc nestydím

Za mě je tedy třetí pokračování jasně nejhorší z celé trilogie Babovřesek a doufám, že i poslední (103 minut plných nudy). Čtvrtý díl se snad nikdo nemůže ani opovážit navrhnout na papíře, natož natočit, jelikož si absolutně neumím představit, o čem by to jako mělo být, když 3 díl komedie byl absolutně bez komedie (humoru).

Jako občasné náznaky pokusu o nějakou legraci tam byly, ale bohužel se evidentně v tomto tlačilo na pilu tolik, že to nabíralo vesměs opačný účinek (trapnost vystřídala legraci).

Ještě jsem si stihl v momentech, kdy jsem zrovna nedřímal všimnout, že je celý film prošpikovaný takovou tou moderní skrytou reklamou skrz na skrz skoro na vše, co se ve filmu objevilo.

Pokud bych měl Babovřesky 3 zhodnotit jako celek, tak tento film rozhodně nikomu nedoporučuji a pokud vám mohu poradit, peníze vynaložené případně za vstupenku investujte do něčeho jiného (třeba do jiného filmu).

Já jsem z filmu hodně zklamaný a dle toho, co jsem při odchodu z kina pochytil na chodbě od těch pár návštěvníků, kteří byli v sále s námi (kinosál byl poloprázdný, podle mě v něm bylo rozhodně méně jak 30 lidí a to jsme v kině byli v poměrně atraktivní čas a pouhé 3 dny od uvedení do kin) nejsem (nejsme s přítelkyní) jediný.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr