Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Babovřesky 3

Na Babovřesky 3 jsem sice na internetu před návštěvou kina četl různé reference (ne moc kladné a odrazující), ale říkal jsem si, že to nakonec snad tak hrozné nebude (film měl v kinech premiéru teprve 22.1.2015, tudíž ho mnoho lidí doposud nevidělo a třeba to byli samí odpůrci Trošky – těch je celkem dost), ty jsem koneckonců četl i na první dva díly a celkem se mi líbili (zasmál jsem se u nich).

Než se pustím do nějakého svého snad subjektivního hodnocení, které by vám mohlo pomoci se rozhodnout, zda na film jít či nejít, tak sem níže v citaci dávám oficiální text distributora, kterým se snaží film propagovat a nalákat na něj diváky.

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu jejím obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde druhý díl skončil: Horáčková vybíhá z domu naproti mladé dámě, která přijela do Babovřesek. Místní drbny, které se sběhly na náves, v ní poznaly sestru Glorii. Ta se (po vzoru faráře Petra) rozhodla vystoupit z řádu a zůstat v Babovřeskách.

Zápletka se točí okolo pomsty starosty Stehlíka a místních chasníků Horáčkové… do vesnice se vrací kontrolor Dodo. Není sám, přijíždí s ním jeho manželka, která Stehlíkovi zajistí dotaci, díky níž starosta může poslat všech sedm místních drben k moři… Akce „likvidace bab“ začíná.

A nad tím vší bdí nový farář, který přijel do vesnice nahradit páter Petra….

Třetí pokračování Babovřesek začíná naprosto stejně, jako oba dva díly předtím a to, že bába Horáčková píše dopis, kde zachycuje vše podstatné, co se v Babovřeskách událo. Při psaní najednou z okna vidí, že doprostřed vesnice přijelo nějaké cizí žluté auto.

Dlouho neotálí, zahazuje propisku a jde nejprve šmírovat k oknu. Zde toho příliš mnoho nevidí (hlavně neslyší), tak musí hned běžet na místo, aby měla všechny informace z první ruky a nic moc jí neuteklo (klasická drbna, co musí vědět o všem

Do Babovřesek tím žlutým autem přijela bývalá sestra Glorie (kvůli předešlému knězi vystoupila z řádu) a tím se jakoby začne „psát“ děj třetího dílu.

S napětím jsem očekával, co se bude dít dál a světe div se, ono se toho moc nedělo, tedy moc zajímavého a neočekávaného, abych byl přesný.

Tři vnučky místních babek oznámí svým místním šamstrům (co jsou velmi jednoduchý myšlením), že jsou v tom (následek z druhého dílů, kdy si měli začít s hokejisty a chtěli, aby na ně ti jejich místní borci žárlili).

Jakmile se to domáknou i jejich babky, hned je z toho místní pozdvižení číslo jedna (tudíž zápletka nula, nula, hadr .

Krom toho se v Babovřeskách chystá také oslava pěti let od znovu vzkříšení místního hasičského sboru a do vesnice se dostaví i nový kněz, který moc neumí česky, jelikož je původem z Polska.

Hned mi bylo jasné, proč je kněz Polák a mluví převážně polštinou, když předešlý kněz byl Šoustal příjmením. Polsky hledat se řekne šukat (to ví snad každý), proto jsem jen čekal, kdy se toto ve filmu objeví a také, že jo. Hned, jakmile se ve filmu objeví Lucie Bílá jako cikánka, tedy poměrně hned z kraje.

To je popravdě asi tak poslední věc, kterou si z filmu pořádně pamatuji, jelikož Babovřeský 3 u mě drží primát v tom, že je to první komedie, u které jsem v kině podstatnou část pro nezáživnost prospal!

A když říkám, že prospal, tak se vší parádou (přítelkyně do mě musela několikrát šťouchat loktem, jelikož jsem začal i poměrně hlasitě chvilkami chrápat

Z toho si sami můžete udělat částečně obrázek o tom, jak je film nabitý humorem. V kině se nikdo moc nesmál, tudíž mě to ani nerušilo při spaní a to místy až hrobové ticho v obecenstvu v kombinaci se řvavým zvukem z reproduktorů jsem chvílemi hravě trumfoval a ani se za to moc nestydím

Za mě je tedy třetí pokračování jasně nejhorší z celé trilogie Babovřesek a doufám, že i poslední (103 minut plných nudy). Čtvrtý díl se snad nikdo nemůže ani opovážit navrhnout na papíře, natož natočit, jelikož si absolutně neumím představit, o čem by to jako mělo být, když 3 díl komedie byl absolutně bez komedie (humoru).

Jako občasné náznaky pokusu o nějakou legraci tam byly, ale bohužel se evidentně v tomto tlačilo na pilu tolik, že to nabíralo vesměs opačný účinek (trapnost vystřídala legraci).

Ještě jsem si stihl v momentech, kdy jsem zrovna nedřímal všimnout, že je celý film prošpikovaný takovou tou moderní skrytou reklamou skrz na skrz skoro na vše, co se ve filmu objevilo.

Pokud bych měl Babovřesky 3 zhodnotit jako celek, tak tento film rozhodně nikomu nedoporučuji a pokud vám mohu poradit, peníze vynaložené případně za vstupenku investujte do něčeho jiného (třeba do jiného filmu).

Já jsem z filmu hodně zklamaný a dle toho, co jsem při odchodu z kina pochytil na chodbě od těch pár návštěvníků, kteří byli v sále s námi (kinosál byl poloprázdný, podle mě v něm bylo rozhodně méně jak 30 lidí a to jsme v kině byli v poměrně atraktivní čas a pouhé 3 dny od uvedení do kin) nejsem (nejsme s přítelkyní) jediný.

Babovřesky 3
Přesunout se na začátek