Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Film Vejška

Dlouho jsem zde nepsal o žádném filmu (vlastně jsem zde nepsal dlouho o ničem  a to jsem jich v poslední době viděl celkem dost, tak se to snažím postupně napravit. Jako první film, který se budu snažit objektivně zrecenzovat je český film jménem Vejška.

V tomto filmu hraje Jiří Mádl, kterého jako herce mám celkem rád a i když nejsem zrovna milovník českého filmu (těch se mi líbí opravdu po skromnu), tak na filmy s ním se vždy mrknu.

Než se pustím do svého hodnocení, tak sem v citaci níže dávám oficiální propagační text od distributora filmu.

Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje.

Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje VŠE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus).

Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se dávno vzdala představy, že její syn bude studovat něco pořádného, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého synka neustále vydržuje a hýčká. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti.

Na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívají divoká dobrodružství. Při jedné noční honičce je Kocourek dopaden…

No, po 85 minutách koukání musím říci, že jsem tak nějak absolutně nepochopil děj a vlastně ani smysl filmu. Tak nějak jsem v něm postrádal nějaké ty humorné situace (když to má být komedie).

Buď to bude tím, že mi drogy, ničení majetku (sprejerství), ohrožování chodců autem a celkově chuliganizmus nic neříká a tím pádem mi to nepřijde ani vtipné nebo tam prostě žádný humor nebyl.

Film se mi tedy příliš nelíbil, ale upoutala mě v něm přeci jen jedna věc a to, logo AVG malované na fasádu domu. Proč mě to logo tolik zaujalo? Fanda AVG nejsem a ani ho nepoužívám a ani samotná malba se mi nějak nelíbí, jen okolo toho domu chodím každý všední den do práce

I Jirka Mádl se mi ve filmu moc nelíbil, tedy lépe řečeno jeho postava, jelikož zde hraje přesně ten typ člověka, kterého nesnáším (synáček bohatého fotříka, co si myslí, že může vše, nic ho nezajímá a myslí si, že si z něj každý sedne na prdel).

Rád bych film nějak více rozebral a napsal na něj i případně nějakou rozsáhlejší recenzi, ale bohužel, když mě něco nezaujme, tak nevím co o tom více psát a psát jen negativa, aby byla tato „recenze“ (článek) delší, to prostě nechci.

Je mi jasné, že každý má jiný vkus a někomu se film může líbit, ale osobně bych ho nikomu prostě nedoporučil, jelikož si myslím, že koukání na něj je ztráta času a lepší je se poohlédnout po jiném kousku.

Film Vejška
Přesunout se na začátek