Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Chůze je náš nejpřirozenější pohyb! Zvláště při hubnutí jí zahrňte do svého cvičebního plánu!

Chůze je náš nejpřirozenější pohyb. Je proto na čase vzít ji na milost, obzvlášť tehdy, když se snažíme zhubnout! Chůze je totiž velmi přirozený pohyb, který nám nedělá nijak velké obtíže, chodit vydržíme déle, než jezdit na rotopedu a to je jedním z pádných důvodů, proč právě chůzi zahrnout do svého snažení zhubnout.

Chůze je prospěšná pro všechny věkové kategorie. Uvítají ji maminky na mateřské dovolené, které mohou spojit příjemné s užitečným. Při další procházce s kočárkem mohou zvolit svižnější chůzi a delší okruh. Protože nyní ví, že chůze je jedním z nejefektivnějších pohybů, které nám pomáhají zhubnout.

Hubneme nejen nohy, zadek, ale celé tělo, při chůzi spalujeme mnoho kilojoulů, urychlujeme tak metabolismus i krevní oběh. Navíc posilujeme celé naše tělo, když k tomu přidáme i fakt, že chůzi praktikujeme na čerstvém vzduchu je tento pohyb naprosto ideální. Vezměte ho proto na milost vy, vy i vy!

Krom maminek na mateřské dovolené ocení chůzi i důchodci, kterým je pohyb doporučován, kvůli pohybovým dispozicím se však aktivního cvičení mnohdy nemohou zúčastnit. Pozvolná procházka na čerstvém vzduchu posiluje jejich nohy,  zrychluje jejich krevní oběh i cirkulaci vzduchu.

Chůze jako pohyb pro zdraví a hubnutí je však doporučována naprosto všem. Skvělou zprávou pro všechny je, že k tomuto cvičení nepotřebujete ani fitcentrum ani žádné drahé náčiní.

Doporučujeme si zakoupit kvalitní a pevné boty, které nejen udrží vaši nohu pevnou, ale třeba také zabrání nadměrnému pocení nebo vylučování pachů. Protože jen ve správné a kvalitní obuvi můžete započít další a další kilometry. Krom kvalitní obuvi doporučujeme i kvalitní oblečení, které také pohlcuje nadměrnou vlhkost i zápach.

Na dlouhou a svižnou procházku doporučujeme si vzít tričko s krátkým rukávem i mikinu, kterou můžete kdykoliv sundat. Skvělá je chůze i pomocí holí. Takzvaný Nordic walking je velice oblíbeným sportem. Chůze s holemi je rychlejší, pohodlnější, efektivnější a mnohem, mnohem zábavnější.

A jde se! Vyrazit do přírody můžete sami, se svým psem, kamarády! Každý ušlý kilometr se počítá. Svižná procházka zajistí, že vaše kilogramy půjdou dolů neuvěřitelnou rychlostí. I patnáctiminutová svižná procházka denně je velmi přínosná! A aby jste chůze neměli málo, myslete i na přírodu!

To znamená, že si vytyčíte trasy, které jste běžně jezdili autem, ale pro jejich krátkou trasu kola nyní vystřídáte za své nohy! Proč byste měli jet do obchodu pro cibuli autem, když to máte jen pár kroků? Také svým nohám vzkažte, že se výtah pokazil a že nyní pár poschodí budete muset zvládat po svých! Uvidíte, že k výtahu už se nevrátíte!

Chůze je jedním z nejefektivnějších cvičení, které přinese zaručené výsledky i do vašich hubnoucíh plánů! Proto, kde to jde, jděte po svých! Ušetříte tak nejen přírodu, ale také peníze za benzín a časem se konečně vlezete do vašich starých džínů!

Chůze je velmi příjemný pohyb, u kterého lze skvěle relaxovat. Během chůze můžete poslouchat hudbu, povídat si s kamarádkou, obdivovat přírodu nebo se třeba učit cizí jazyk, no není to skvělé?

Chůze je náš nejpřirozenější pohyb! Zvláště při hubnutí jí zahrňte do svého cvičebního plánu!
Přesunout se na začátek