Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Vygruntujte dům a spalte přebytečné kalorie!

Dámy, také neustále uklízíte? Kvůli úklidu a gruntování vašeho domu nemáte čas ani na posilovnu? A víte, že při uklízení spálíte podobné množství kalorií jako u sportování? Nešiďte se a do vašeho hubnoucího plánu pokaždé započítejte i čas strávený uklízením!

Mytí oken, luxování, mytí nádobí, utírání prachu, stlaní peřin, žehlení, stěhování nábytku a další domácí práce by se daly nazvat posilováním! Při příštím úklidu se na úsilí při uklízení zaměřte i vy!

Práce, práce, práce! Práce v zaměstnání, práce doma…ženy zažívají neustálý kolotoč povinností, při kterém nestihnout ani pravidelné cvičení. Přitom přes den spálí podobně tolik kalorií, jako kdyby jely na rotopedu nebo skákaly přes švihadlo. Bohužel si to ale neuvědomí a pak s černým svědomím a výčitkami jdou spát, že ani dnešní den, stejně jako ten včerejší neměly čas na hubnutí!

Mytí oken místo dámských kliků! 

Mytí oken je velmi namáhavé a vy se po něm určitě cítíte stejně upocená, jako byste dobíhala ranní autobus. Ovšem jako posilovací a spalovací cvičení tuto činnost neberete, pročpak? Vždyť právě u mytí oken zapojujete paže, které byste v posilovně nejspíš posilovala dámskými kliky.

Spolu s hrubým mytím a následným dolešťováním můžete mýt jedno průměrně veliké okno deset minut. To si vynásobte počtem oken ve vašem domě či bytě a hned z toho máte kvalitní půlhodinku až hodinu posilování. Leštit okna, to je za trest! Mnoho žen by místo této činnosti raději pozvalo svou tchýni na návštěvu.

Ovšem když si při této činnosti uvědomí, že nejen leští okna, ale také posilují své tělo, hned bude práce zábavnější. Krom paží posilujete i břišní svaly nebo lýtka. To jak se neustále natahujete a stoupáte si na špičky ve snaze se zbavit i té šmouhy úplně nahoře!

Luxování místo aerobiku!

Aerobik je zábavná aktivita, při které spálíte mnoho kilojoulů!Ovšem ne vždy je na sportování čas, to může potvrdit devět z deseti žen, které dávají přednost své rodině před vlastní aktivitou. A v takovém případě je těmto ženám milejší čistě vyluxovaný koberec než půlhodina strávená aerobikem.

Věděly jste však, že již nemusíte dělat žádné kompromisy mezi uklízením a cvičením? Ovšem že ne! Pěkně si zacvičíte a pořádně zaposilujete i během domácích prací. Právě luxování je činnost nejvíce podobná již zmíněnému aerobiku. S vysavačem děláte podobné cviky jako v tělocvičně.

Musíte se shýbnout, abyste posbírala smetí z pod konferenčního stolku, natáhnout se, to abyste zlikvidovala i další pavoučí pokus o vybudování si svého hnízda a co si budeme povídat, cesta s těžkým vysavačem z ložnice do obýváků, po schodech nahoru a dolů vydá i za dvě hodiny aerobiku.

Pro příště proto své kamarádce, která se vás bude ptát, proč jste nebyla na hodině aerobiku klidně odpovězte, že jste si ho zacvičila u vás doma!

Utírání prachu místo zumby! 

Prach, prach, prach! Prach je všude kam se podíváte a má jednu nemilou vlastnost – pokaždé když ho utřete, objeví se znovu a znovu! To ale může být výhoda pro vás! Alespoň se více můžete věnovat své oblíbené Zumbě! Zumba je oblíbené pohybové cvičení, které slaví svůj boom hlavně v dnešní době.

Při cvičení posloucháte povzbuzující hudbu, a proto není divu, že se cvičením necháte tak strhnout! Teď si můžete zumbu zacvičit i v obýváku a přitom utřít prach! Jak je to možné? Utírání prachu je totiž velmi namáhavá činnost, zejména tehdy, když ji děláte pečlivě. Proměňte svou neoblíbenou činnost v prospěšnou aktivitu. Hudbu si pusťte na plné pecky, hadr a čistící prostředek do ruky a může se začít!

Utřete prach pod televizí i na komodě, nezapomeňte ani na zapomenutá zákoutí a pořádně otřete i všechny lampy i listy květin! Ani se nenadějete a v zápalu hudby zjistíte, že jste konferenční stolek přetřela již po třetí! To ovšem nevadí, zabijete tak dvě mouchy jednou ranou! Budete mít uklizeno a spálíte spoustu kalorií, právě jako při zumbě!

Žehlení a mytí nádobí můžete zefektivnit cvičením! 

Je pravda, že u mytí nádobí rozhodně nijak neposkakujete a váha talířů není tak velká, abyste s nimi posilovala své paže. Ovšem mytí nádobí nebo žehlení si můžete zefektivnit svépomocí. To když při této činnosti budete střídavě stávat na špičky a zpět nebo zatínat zadeček.

Tak vidíte, že to jde! Uklízení se promění ve dvojnásobně efektivní činnost. To, když se do uklízení pustíte s vervou. Tak můžete vygruntovat dům či byt a spálit mnoho kalorií! Obzvláště teď na jaře budete mít uklízení až, až!

Vygruntujte dům a spalte přebytečné kalorie!
Přesunout se na začátek