Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak automaticky kontrolovat funkčnost všech odkazů, obrázků a přesměrování ve WordPressu?

Nedávno jsem zde na svém webu náhodou narazil na jeden problém a to, že se mi přestali zobrazovat dva obrázky u jednoho článku. Proč to tak bylo netuším, jelikož to byl již starší článek, který se nijak neupravoval, obrázky byly nahrány pořád stejně na FTP.

A jelikož mi opravdu záleží na tom, aby moje stránky fungovaly po všech stránkách, tak jsem začal pátrat po nějakém pluginu, který by mě automaticky upozornil, pokud by přestal fungovat jakýkoliv obrázek či odkaz. Nefunkční věci nikoho nezajímají a návštěvníci stránek potom nemají ani důvod se vracet, proto to pro mě byla priorita číslo jedna poslední dva dny.

Postupně jsem testoval různé pluginy, až jsem nakonec našel plugin jménem Broken Link Checker.

Tento plugin se mi zdál jako nejlepší ze všech, jelikož má pokročilé funkce monitorování odkazů. Když bych měl popsat jeho výhody, tak ty jsou:

  • Monitoruje odkazy ve vašich příspěvcích, stránkách, komentářích a zvládá i vlastní pole (volitelné).
  • Detekuje odkazy, které nefungují, chybějící obrázky a přesměrování.
  • Upozorní vás buď přes Dashboard nebo e-mailem.
  • Odkazy lze upravovat přímo z pluginu a to bez návštěvy a ruční aktualizace každého příspěvek zvlášť.
  • Plugin se snadno nastavuje

Jediné, čeho jsem se u pluginu všiml je, že pokud máte například nahraný obrázek na ftp a použit v článku a obrázek máte pojmenovaný s diakritikou, tak vám ho bude plugin detekovat též jako nefunkční, i když tomu tak není!!!

Hold si neumí jako spousta věcí poradit s češtinou (háčky, kroužky mu nedělají dobře ;-)). Tak si na toto případně dávejte pozor, ale jinak funguje naprosto bezvadně.

Instalace je naprosto jednoduchá, stačí plugin stáhnout, nahrát na ftp a aktivovat. I když plugin není v češtině, tak jeho pokročilejší nastavení je též triviální. Případně, pokud nepotřebujete nic speciálního monitorovat, tak na základní upozornění na nefunkčnosti obrázků a odkazů není potřeba nastavovat nic a plugin můžete nechat tak, jak se sám nainstaloval ;-).

Jak automaticky kontrolovat funkčnost všech odkazů, obrázků a přesměrování ve WordPressu?
Přesunout se na začátek