Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Pravidelné chození do sauny je velmi zdravé

To, že pravidelné návštěvy sauny jsou velmi prospěšné pro naše zdraví, ví dnes již opravdu každý. Možná byste se ale divili, na co všechno saunování pomáhá nebo že sebou nese také určitá rizika.

Sauna je velmi dobrá na uklidnění, například po náročném dni v zaměstnání. V sauně jen v klidu a teple odpočíváte, nezatíženi oblečením, nemusíte nikam spěchat, času máte dost.

Díky tomuto zklidnění má návštěva sauny velmi dobré účinky na spánek, proto je dobré saunu navštívit večer a poté si už jen dát třeba jen nějaké lehké jídlo a jít spát…

Pomoc na psychiku

Jak již bylo řečeno, sauna má na psychiku člověka očistné účinky, podobně ale také na naše tělo, které je plné různých toxických látek, které se odplaví díky velké míře pocení.

V této souvislosti je ale důležité v průběhu saunování doplňovat tekutiny, ideálně pokaždé, když se půjdete z potírny ochladit.

Celkové posílení zdraví

Pravidelné návštěvy sauny posilují imunitu, což se vyplatí zejména v zimních chladných dnech, kdy světem poletují různé chřipkové epidemie.

Tím ale výčet preventivních účinků sauny nekončí – sauna pomáhá proti alergiím, infekcím dýchacích cest, pomáhá utišit nervy.

Díky tomu, že se rozšíří póry a cévy, vypadá také vaše pokožka lépe. Sauna se využívá také k prohřátí kloubů, může pomoci při zánětu orgánů trávicí soustavy.

Zkrátka sauna je velmi všestranná.

Má sauna rizika?

Rizikem spojeným se saunováním je ochlazování. Po odchodu ze sauny není dobré hned skočit do studeného bazénu, je třeba na to jít pozvolně.

Nejprve jít do sprch, kde se umýt od potu a teprve pal pomalým krokem k ochlazovacímu bazénu, do kterého postupně vejít. Poté je dobrý odpočinek, například ve venkovní ochlazovně, doplněný pitím.

Navštívit saunu však nemusí být vhodné pro všechny. Sauna není vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem či nemocným srdcem, podobně jako pro nakažené chřipkou či lidi s horečkou.

Obecně platí, že je vhodné poradit se s praktickým lékařem, ale pokud vám nic z uvedených nemocí není, nemělo by se vám nic stát a návštěva sauny by tedy měla být příjemným a uklidňujícím zážitkem.

Pravidelné chození do sauny je velmi zdravé
Přesunout se na začátek