Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak hledat na internetu obrázky, které zrovna potřebujete, dle přesnějších kritérií, jako je velikost, barva a další detaily?

Nejlepší vyhledávač na obrázky je Google. Nabízí jich obravdu nepřeberné množství, jako jsou fotografie, krajiny, automobily, kresby, cliparty, pozadí na plochu monitoru a tuny dalších materiálů. Samozřejmě ne všechny obrázky můžeme použít pro veřejné prezentace, ale když už nic, tak alespoň získáte inspiraci a obrázek, ze kterého lze dále vycházet. Obrázky co najdete na Google jsou jakoby v přehledu za sebou, ale ve skutečnosti jsou uložené na zdrojové stránce. Po kliknutí na odkaz obrázku v Google se tak dostanete na nějaký cizí web, kde obrázek rychle objevíte. Pak už stačí na něj jen kliknout pravým tlačítkem a dát Uložit jako obrázek.

Na ono vyhledávání existují samozřejmě i specializované stránky, jednu v češtině si ukážeme dneska. Má jednoduchý a všeříkající název: Obrazky-Google.eu. Po kliknutí na stránku uvidíte v podstatě jedno levé menu a jedno hlavní menu uprostřed. Na následujícím obrázku si ukážeme ono postranní menu:

Obrázky Google levé menu
V podstatě se jedná jen o takový rychlý výběr témat obrázků z Google. Kdybyste uvedené výrazy napsali do hlavního menu, dostanete stejné výsledky. Mnohem zajímavější je ovšem hlavní menu uprostřed stránky, které vypadá takhle:

Hlavní menu obrazky-google.eu

Zde už totiž můžete vybírat obrázky z Googlu dle přesných kritérií. Zadáme například do pole Velikost – Jen velké, do Na obrázku je – Kreslený obrázek a do Barvy dáme Nerozhoduje. Nahoru do pole Napište jaké obrázky hledáte dáme třeba slovo „slunce“. Stiskneme hledat a dostáváme následující výsledek:

Výsledek hledání na obrazky-google.eu

Dole si pak povšimněte, že můžete stránkovat, tj. kliknutím na další stránku se dostanete k další sadě obrázků, co jste našli na Google. Pak už stačí jen kliknout na žádaný obrázek, dostanete se na stránku, kde je umístěn a můžete si ho stáhnout. Jednoduché, ne?

Jak hledat na internetu obrázky, které zrovna potřebujete, dle přesnějších kritérií, jako je velikost, barva a další detaily?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek