>

Jak hledat na internetu obrázky, které zrovna potřebujete, dle přesnějších kritérií, jako je velikost, barva a další detaily?

Nejlepší vyhledávač na obrázky je Google. Nabízí jich obravdu nepřeberné množství, jako jsou fotografie, krajiny, automobily, kresby, cliparty, pozadí na plochu monitoru a tuny dalších materiálů. Samozřejmě ne všechny obrázky můžeme použít pro veřejné prezentace, ale když už nic, tak alespoň získáte inspiraci a obrázek, ze kterého lze dále vycházet. Obrázky co najdete na Google jsou jakoby v přehledu za sebou, ale ve skutečnosti jsou uložené na zdrojové stránce. Po kliknutí na odkaz obrázku v Google se tak dostanete na nějaký cizí web, kde obrázek rychle objevíte. Pak už stačí na něj jen kliknout pravým tlačítkem a dát Uložit jako obrázek.

Na ono vyhledávání existují samozřejmě i specializované stránky, jednu v češtině si ukážeme dneska. Má jednoduchý a všeříkající název: Obrazky-Google.eu. Po kliknutí na stránku uvidíte v podstatě jedno levé menu a jedno hlavní menu uprostřed. Na následujícím obrázku si ukážeme ono postranní menu:

Obrázky Google levé menu
V podstatě se jedná jen o takový rychlý výběr témat obrázků z Google. Kdybyste uvedené výrazy napsali do hlavního menu, dostanete stejné výsledky. Mnohem zajímavější je ovšem hlavní menu uprostřed stránky, které vypadá takhle:

Hlavní menu obrazky-google.eu

Zde už totiž můžete vybírat obrázky z Googlu dle přesných kritérií. Zadáme například do pole Velikost – Jen velké, do Na obrázku je – Kreslený obrázek a do Barvy dáme Nerozhoduje. Nahoru do pole Napište jaké obrázky hledáte dáme třeba slovo “slunce”. Stiskneme hledat a dostáváme následující výsledek:

Výsledek hledání na obrazky-google.eu

Dole si pak povšimněte, že můžete stránkovat, tj. kliknutím na další stránku se dostanete k další sadě obrázků, co jste našli na Google. Pak už stačí jen kliknout na žádaný obrázek, dostanete se na stránku, kde je umístěn a můžete si ho stáhnout. Jednoduché, ne?

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  

  

  


7 × = padesát šest

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Srpen 2022
Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr