Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak se vypořádat s kocovinou – nevěřte mýtům

Je veliké množství rad a návodů, jak se vypořádat s kocovinou. Nicméně většina z nich nezabírá a některé jsou dokonce kontraproduktivní.

Káva a další kofein uškodí

Velikým mýtem je pít na kocovinu kafe. Někteří kocovinu zapíjí dokonce energetickým nápojem. Kofein ale z těla odvádí vodu, což je v době kocoviny nežádoucí. Kofein je tedy nutné maximálně vyloučit.

Dodejme tělu tekutiny

V době kocoviny naše tělo postrádá veliké množství tekutin. Je tedy potřeba stále pít, pít a pít (samozřejmě nealko). Nejvhodnější je pít čistou studenou vodu, popřípadě vodu ochucenou osvěžujícím citrónem.

Vhodné jsou také minerální vody a šumivé rozpustné tablety, které našemu tělu dodají potřebné minerální látky a vitamíny. Tělu musíme dodat veliké množství tekutin postupně, nikoli naráz.

Zapíjejte alkohol vhodnou tekutinou

Již po dobu pití můžeme myslet na další den. Alkohol je vhodné zapíjet čistou nealkoholickou tekutinou. Díky tomu pak nedojde k tak veliké dehydrataci a také omezíme agresivitu samotného alkoholického nápoje.

Tělu také pomáhá, když se před konzumací alkoholu najíme. Jídlo je nutné volit lehké a zdravé. Při konzumaci těžkého nezdravého jídla se Vám spolu s alkoholem může udělat nevolno, zatím co konzumací lehkého zdravého jídla žaludek neutrpí konzumacím alkoholu tak velikou ránu.

Naučme se dodržovat správnou hladinku

Pokud trefíme správnou hladinku alkoholu, tělo se s ním snadno vypořádá a druhý den budeme zcela bez kocoviny. Nejčastějším problémem je ale přehnaná konzumace alkoholu, která kocovinu způsobuje.

Kocovina a jídlo

Jídlo organizmu pomůže a dodá mu energii. Nicméně záleží na Vašem stavu. V době kocoviny můžeme mít žaludeční problémy.

V takovém případě není vhodné konzumovat těžké jídlo a nasytit se pouze něčím lehkým (rohlík, piškoty a podobně). Jestliže žaludeční problémy nemáme, je dobré se najíst.

Jak se vypořádat s kocovinou – nevěřte mýtům
Přesunout se na začátek