Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Když se půjčka k půjčce sejde, exekuce z toho vzejde…Konsolidace půjček – řešení neřešitelného?

Já mám půjčku, ty máš půjčku, oba máme půjčku“… pojem půjčka v současné době lítá vzduchem podobně jako wifi. Nepotrvá dlouho a děti tak ve slabikářích místo věty „MÁMA MELA MASO“ najdou spíše větu „MÁMA SI VZALA PŮJČKU, TÁTA SI VZAL PŮJČKU, KDO JI BUDE PLATIT?

Tímto článkem vás však rozhodně nechceme od půjček odradit. Je naprosto pochopitelné, že v dnešní době rodina nemá tolik ušetřených financí, aby si hned koupila novou pračku nebo auto, které je pro chod rodiny někdy nezbytné.

V tomto článku se dozvíte o tom, jak nejlépe předcházet strašáku jménem zadluženost, jak neschovávat kostlivce ve skříni v podobě řady nezaplacených půjček, složenek a upomínek a jak nezaplácávat půjčku půjčkou další.

Ve skutečnosti je exekuce pouze logickým důsledkem situace kdy si rodina vzala půjčku, kterou chtěla splatit půjčku, kterou si vzala na zaplacení půjčky oné předešlé půjčky….taky jste se v tom zamotali?

Pojďme tento komplikovaný uzel s názvem PŮJČKA efektivně rozmotat, prostředky k tomu opravdu jsou! Říká vám něco konsolidace půjček?

Hlavní zásadou je si dobře vybrat….

Zásadou, která platí u většiny našeho rozhodování je dobře si vybrat. Ať už vybíráme dovolenou, boty, nemovitost nebo právě společnost, u které si půjčku vezmeme.

Ať už chceme řešit nečekanou událost v rodině a potřebujeme jen pár tisícovek do výplaty nebo chceme dlouhodobou půjčku, klíčové je zvolení společnosti,  u které si půjčku vezmeme.

Neboť právě solidní společnost vám poskytne solidní půjčku se solidními úroky, kterou nebudete mít problém splácet. Jenže jak si vybrat v takovém množství půjček? Kdy v dnešní době na trhu existuje více bankovních i nebankovních společností než je druhů čokolády?

To je potom velmi těžké, o tom žádná! Ve skutečnosti však velmi pomůže řídit se zdravým selským rozumem. Ten radí brát si pouze od společností, které na trhu půjček již nějakou dobu působí. O takové společnosti si můžeme říct, ano s problematikou půjček již má něco zažito, proto se rád svěřím do jejich rukou.

Také radíme vybírat známé společnosti. Pojmem známé společnosti však nemáme na mysli to, že si tykáte se šéfem banky nebo že dokonce bydlíte naproti bankovní budovy a víte, že támhle ta blondýna je šéfova sekretářka, zatímco s támhle tím hochem to jde z kopce…Myslíme tím fakt, zda je ona společnost známá obecně.

Viděli jste její reklamu? Bavili se o ni známí? Má tato banka hodně poboček? Tak to jste na správné cestě za správnou bankovní i nebankovní společností!

Jen pozor na úroky! 

S první zásadou souvisí i další varování – pozor na úroky. To je právě kámen úrazu mnoha rodin, které se jen se slzami v očích dívají na svůj obstavený dům. Kolikrát si zájemce o půjčku pořádně nepřečte smlouvu a pak se už jen nestačí divit, kolik že to ty úroky vlastně dělají! Ve skutečnosti se dotyčný mnohdy podepíše k zaplacení dvoj – až třínásobné částky. A komu by se potom nechtělo plakat?

„Hamty, hamty, ať mám víc než tamti…“

Známé a úsměvné přísloví „Hamty, hamty, ať mám víc než tamti“ bohužel platí i u půjček. Mnozí problematiku půjček nemají zmáknutou ani za mák. Myslí si, že splátka tisícovky támhle té společnosti a dvoutisícovky oné společnosti jim trn z paty nevytrhne…rázem jim však ony půjčky začnou přerůstat přes hlavu.

Zejména tehdy, když jeden z partnerů náhle přijde o práci. A to ani nemluvě o opravdu zoufalém řešení, kdy se rodina snaží půjčku splatit půjčkou. To už je rovnou můžeme přivítat na kolotoči s názvem NESCHOPNOST SPLÁCET a atrakce EXEKUCE je nedaleko!

Konsolidace půjček – řešení neřešitelného? 

Ať už z důvodu ztráty zaměstnání nebo výběru špatné půjčky s vysokými úroky nebo z jakéhokoliv jiného důvodu se každý z nás může ocitnout v situaci, kdy ve své šatní skříni skrývá pomyslného kostlivce coby nezaplacené složenky, upomínky a další šeky výrazně křičící ZAPLAŤ NÁS!

I taková situace lze však řešit, nevěříte? Ano, právě konsolidace půjček může být řešením neřešitelného! O co jde?

Kdy slučovat půjčky? 

Možná si říkáte, půjčky mi již dost zkomplikovaly život, tak proč vše řešit dalším pojmem půjčka? Jednoduše proto, že právě sloučením půjček ušetříte až několik tisíc korun. Lidé a celé rodiny, které si nabraly tolik půjček, že je teď nestíhají řádně platit se právě obrátí na banku, která sjedná sloučení všech jejich půjček. A mnohdy se to ukáže být jediným efektivním řešením vůbec!

Ať už jste si vzali půjčku ve formě leasingu, kreditní karty, běžného spotřebitelského úvěru, kontokorentu i dalších druhů půjček, to vše lze sloučit v jednu. Stačí k tomu jedno!

Zajít do banky, kde o konsolidaci půjček požádáte. A možná, že se budete divit, když řekneme, že k tomu všemu vám postačí jen doklad totožnosti, doložení příjmu a všechny smlouvy a zápisy o půjčkách, které máte v úmyslu sloučit. Vše ostatní za vás banka zařídí.

Velice příjemný je tak fakt, že vy nebudete muset obíhat po bankách, o vše se postará váš finanční poradce.

Jak to tedy je? 

S konsolidací byste neměli mít žádné problémy, v praxi to zažívají banky běžně a pokud nedlužíte i v „pekle“, jistě vás z vaší situace dokáží vysekat. Jakmile váš finanční poradce vše vyřeší s bankami, jejichž půjčky chcete sloučit v jednu, nastaví vám měsíční splátku, která vám bude vyhovovat a která bude každopádně nižší, než součet všech předchozích půjček dohromady.

A to nemluvě o poplatcích za složenky a bankovní převody. Ovšem vše není tak růžové jak to vypadá! I u konsolidace půjček si vaše nynější banka vybere své úroky. Jednoduše tím, že celková splátková doba bude delší a vy i tak něco navíc proplatíte.

V běžné praxi však je na tom mnoho rodin lépe, jelikož měsíčně ušetří i pár tisícovek, což rozhodně uvítá hlavně jejich finanční rozpočet!

Tak co vy a půjčky? Tykáte si nebo se jen slušně pozdravíte zpovzdálí? Ať už pojem půjčka vyslovujete s úsměvem nebo při jeho vyslovení máte žaludeční vředy, každopádně si proklepněte ještě jeden pojem – pojem konsolidace půjček. Tak již nemusíte schovávat žádné kostlivce ve skříni a naplno se nadechnout!

Když se půjčka k půjčce sejde, exekuce z toho vzejde…Konsolidace půjček – řešení neřešitelného?
Přesunout se na začátek