Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak sledovat odchozí odkazy ve WordPressu pomocí Google Analytics?

Začalo mě zajímat, kam vlastně příchozí návštěvníci dále mizí. Jinými slovy, na co klikají, jaké odkazy je zajímají atd..

Google Analytics totiž nesleduje odchozí odkazy ve svém výchozím nastavení, ale vím, že to umí, jen se musí zadávat různé parametry ke každému odkazu, který chce člověk sledovat a to mi přišlo příliš pracné, tak jsem začal hledal nějaký pohodlnější způsob, jak toho docílit.

Po chvilce hledání na internetu jsem objevil plugin jménem Google Analytics for WordPress. Tento plugin znám již delší dobu, ale nikdy jsem ho nepoužíval (vlastně o něm nic moc víc nevěděl), jelikož jsem si doposud myslel, že se pomocí něj dá vložit pouze pohodlně měřící kód na stránky bez toho, aniž bych ho musel sám vkládat někam přímo do kódu stránky.

Google Analytics for WordPressMoje předchozí domněnka byla samozřejmě mylná :-).

Pomocí pluginu Google Analytics for WordPress můžete snadno sledovat plno různých metadat na svém webu/blogu. Zprovoznění tohoto pluginu je velmi jednoduché díky integraci s Google Analytics API. Plugin stačí stáhnout zde, rozbalit, nahrát na FTP a aktivovat.

V nastavení pluginu budete muset ověřit váš Google Analytics účet, aby se načetl měřící kód, případně kód zadat ručně. Pak už si stačí pouze naklikat, co budete všechno chtít sledovat a vyčkat napoprvé cca 24 hodin, než se provede aktualizace statistik Analytics.

Google Analytics ConfigurationÚdaje o tom, na jaké odchozí odkazy návštěvníci klikají najdete v Google Analytics v záložce Obsah —> Události.

Pokud používáte nějaký affil plugin (takové ty nenápadně nápadné, které maskují externí affil odkaz za klasický interní odkaz), tak si budete muset v administraci pluginu povolit sledování vnitřních odkazů jako odchozích odkazů.

Google Analytics Configuration 2Jak už jsem zmínil výše, pomocí tohoto pluginu můžete sledovat mnohem víc faktorů a proto doporučuji shlédnout video, které najdete níže, jelikož ukazuje i další parametry, které se dají sledovat ;-).

Jak sledovat odchozí odkazy ve WordPressu pomocí Google Analytics?
Přesunout se na začátek