Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jak jednoduše dostat Widget na stránku, nebo do příspěvku pomocí Shortcode ve WordPressu?

Každý, kdo používá nějaké ty WordPress pluginy se může, nebo již mohl dostat do situace, kdy by se mu velice hodilo Widget zobrazit spíše na stránce, nebo v příspěvku, než v postranním panelu (takzvaném sidebaru) a nevěděl o tom, že něco takového vůbec jde.

I já toto již několikrát využil a proto mě napadlo sepsat tento jednoduchý návod, který by se mohl hodit i někomu dalšímu ;-).

Ještě, než si ukážeme jak na to, tak se můžete podívat na reálnou ukázku použití Widgetu  pomocí Shortcode  a to konkrétně na přihlašovací a registrační formulář na stránce jménem Můj profil.

Tak a teď si povíme, jak to vlastně funguje a co se musí udělat. Základem je použít nějaký vhodný plugin, který nám Widget přemění na Shortcode. Existuje jich více, ale já osobně používám plugin jménem amr shortcode any widget.

Plugin stačí stáhnout, nahrát na FTP a aktivovat. Není ho potřeba nějak nastavovat! Pak jděte v administraci do záložky Vzhled —> Widgety a tam se vám v pravém postranním panelu zobrazí úplně dole další box se jménem Shortcodes, jako na obrázku níže.

Widgety

Tento box si rozklikněte a přetáhněte do něj jakýkoliv Widget, který budete chtít někde zobrazit. Tímto jednoduchým úkonem změníte Widget na Shortcode.

Widgety 2Shortcode na stránku, nebo do příspěvku vložíte jednoduchým zápisem, který můžete vidět níže na obrázku, pouze mnou ukázkové jménovašehowidgetu nahradíte vaším skutečným jménem Widgetu ;-).

Widgety 4Jak sami tedy můžete vidět, není to nic těžkého, ani žádná velká věda. Takto jednoduše můžete vložit cokoliv kamkoliv a funguje to naprosto bezvadně ;-).

Jak jednoduše dostat Widget na stránku, nebo do příspěvku pomocí Shortcode ve WordPressu?
Přesunout se na začátek