>

Jaké doplňky pro Google Chrome se dají využít při tvorbě webu?

Posledních několik týdnů jsem testoval větší množství různých doplňků (existuje jich opravdu hodně) s reálným využitím při tvorbě webu pro prohlížeč Google Chrome. Níže najdete přehled těch, které používám přímo já a to již dlouhodobě, nebo teď nově díky mému testu ;-).

  • Firebug Lite for Google Chrome

Firebug Lite dobře poslouží při ladění a hledání chyb ve zdrojovém kódu (HTML, CSS a JavaScript). Můj nejoblíbenější doplněk a nebýt jeho, mnoho věcí bych nikdy neudělal ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • colorPicker 0.9

Pomocí colorPicker dokážete zjistit na jakékoliv stránce, jaký tam je použitý odstín barvy (číslo dané barvy) a to buď s přesností na určitý pixel a nebo v rámci určité oblasti bez použití jakéhokoliv dalšího nástroje. Ideální, pokud jste grafický necita jako já, ale víte, jaké barvy se vám líbí, jen neznáte jejich zápis ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Awesome Screenshot: Capture & Annotate

Awesome Screenshot je vynikající doplněk, pomocí kterého můžete udělat screen z jakékoliv webové stránky. Screen (obrázek) před samotným uložením můžete pohodlně upravit (barevné zvýraznění čehokoliv, zmenšení obrázku atd.). Bez něj by zde na Kecy k věci.cz nebylo mnoho obrázků ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Editor Lite

Pokud často provádíte změny v HTML kódu vašich webových stránek, bude Editor Lite váš velký kamarád, jelikož umožňuje provádět změny uvnitř prohlížeče, takže nemusíte neustále přepínat mezi  editorem kódu a prohlížečem. Navíc si můžete uložit kód lokálně ve vašem počítači, což se může hodit, pokud tento kód chcete později někomu třeba poslat atd. ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Resolution Test

Doplněk Resolution Test umožňuje testování webových stránek v různých rozlišeních obrazovky. Doplněk je snadno použitelný a naprosto jednoduchý! Stačí si vybrat jedno konkrétní rozlišení, nebo jich můžete zvolit klidně i více najednou ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • SEO Profesional Toolbar

SEO Profesionál Toolbar nabízí řadu SEO nástrojů na jednom místě. Poskytuje možnost zobrazování a zaznamenávání historie SRanku, PageRanku a zpětných odkazů. Tyto údaje se ukládají do databáze, tudíž můžete postupem času sledovat jejich vývoj, který je prezentován pomocí interaktivních a atraktivních grafů. Více informací a instalaci najdete zde.

  • Alexa Traffic Rank

Toto je oficiální Alexa Traffic Rank doplněk od Alexa.com a pomocí tohoto pluginu zjistíte hodnotu Alexy u každé webové stránky.

Comments are closed.

Payment system on Pejpal.com
Registrace domén
Prosinec 2022
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Odkazy na zdroje

Snažíme se citovat zdroje svých informací co nejlépe. Občas některý z redaktorů může zapomenout, pak nás prosím kontaktujte. Pro nejvýraznější zdroje (které už pak uvádět nebudeme) zde máme trvalý odkaz na jejich web. Zdroje: Lukáš Visingr