Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Jaké doplňky pro Google Chrome se dají využít při tvorbě webu?

Posledních několik týdnů jsem testoval větší množství různých doplňků (existuje jich opravdu hodně) s reálným využitím při tvorbě webu pro prohlížeč Google Chrome. Níže najdete přehled těch, které používám přímo já a to již dlouhodobě, nebo teď nově díky mému testu ;-).

  • Firebug Lite for Google Chrome

Firebug Lite dobře poslouží při ladění a hledání chyb ve zdrojovém kódu (HTML, CSS a JavaScript). Můj nejoblíbenější doplněk a nebýt jeho, mnoho věcí bych nikdy neudělal ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • colorPicker 0.9

Pomocí colorPicker dokážete zjistit na jakékoliv stránce, jaký tam je použitý odstín barvy (číslo dané barvy) a to buď s přesností na určitý pixel a nebo v rámci určité oblasti bez použití jakéhokoliv dalšího nástroje. Ideální, pokud jste grafický necita jako já, ale víte, jaké barvy se vám líbí, jen neznáte jejich zápis ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Awesome Screenshot: Capture & Annotate

Awesome Screenshot je vynikající doplněk, pomocí kterého můžete udělat screen z jakékoliv webové stránky. Screen (obrázek) před samotným uložením můžete pohodlně upravit (barevné zvýraznění čehokoliv, zmenšení obrázku atd.). Bez něj by zde na Kecy k věci.cz nebylo mnoho obrázků ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Editor Lite

Pokud často provádíte změny v HTML kódu vašich webových stránek, bude Editor Lite váš velký kamarád, jelikož umožňuje provádět změny uvnitř prohlížeče, takže nemusíte neustále přepínat mezi  editorem kódu a prohlížečem. Navíc si můžete uložit kód lokálně ve vašem počítači, což se může hodit, pokud tento kód chcete později někomu třeba poslat atd. ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • Resolution Test

Doplněk Resolution Test umožňuje testování webových stránek v různých rozlišeních obrazovky. Doplněk je snadno použitelný a naprosto jednoduchý! Stačí si vybrat jedno konkrétní rozlišení, nebo jich můžete zvolit klidně i více najednou ;-). Více informací a instalaci najdete zde.

  • SEO Profesional Toolbar

SEO Profesionál Toolbar nabízí řadu SEO nástrojů na jednom místě. Poskytuje možnost zobrazování a zaznamenávání historie SRanku, PageRanku a zpětných odkazů. Tyto údaje se ukládají do databáze, tudíž můžete postupem času sledovat jejich vývoj, který je prezentován pomocí interaktivních a atraktivních grafů. Více informací a instalaci najdete zde.

  • Alexa Traffic Rank

Toto je oficiální Alexa Traffic Rank doplněk od Alexa.com a pomocí tohoto pluginu zjistíte hodnotu Alexy u každé webové stránky.

Jaké doplňky pro Google Chrome se dají využít při tvorbě webu?
Přesunout se na začátek