Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

62 vektorových Ikonek pro váš web zdarma

Při brouzdání po internetu a hledání určitých věcí jsem náhodou narazil na celkem zajímavou stránku jménem Genericons.com. Jak už vám možná samotný název stránky napověděl, na této stránce najdete ikonky a to konkrétně 62 různých ikonek, které jsou sice jednoduché, přesto podle mě docela elegantní a hlavně je můžete použít pro tvorbu vašeho webu naprosto zdarma.

GenericonsVšechny ikonky si můžete buď snadno stáhnout přímo na stránce, klasicky kliknutím vpravo nahoře na Download a stáhne se vám zip soubor o velikosti 54 kB. Tento soubor obsahuje vše potřebné, tedy webfont, CSS, EOT, SVG a TTF. Navíc Genericons je dodáván i jako písmo ve formátu OTF, tedy můžete využít například ve Photoshopu atd..

Abych ještě nezapomněl, tak ve staženém zipu nechybí samozřejmě ani přiložené example.html, které obsahuje různé příklady využití. Co jsem na ně tak v rychlosti koukal, tak, i když nejsem kdovíjak zběhlý v CSS a HTML, tak bych si s tím podle toho v pohodě poradil, což znamená, že to pak musí zvládnout opravdu každý (níže přidávám na obrázku malou ukázku, jak například použít takovou tu zaškrtávací fajfku) ;-).

Genericons 2Pokud rádi používáte WordPress jako já, tak ten je udělán i plugin, který se jmenuje Genericon’d, stáhnout si ho můžete přímo ze stránek WordPress.org a to přímo na tomto odkaze, kde najdete i více informací o samotném pluginu, jelikož si myslím, že nemá cenu, abych je sem přepisoval.

Jediné, co bych k pluginu ještě podotkl je, že díky němu budete moci snadno vkládat ikonky (základní velikost mají 16px, ale není problém je zvětšit ;-)) kamkoliv na váš web pomocí, takzvaného Shortcode. Pokud náhodou nevíte co to je, tak to má takovýto zápis, viz níže v citaci.

Shortcode: [genericon icon = twitter]

62 vektorových Ikonek pro váš web zdarma
Přesunout se na začátek