Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Kde registrovat domény? Jak koupit doménu která je .cz, .com a jiné koncovky?

Pokud chcete spustit na internetu nějaký projekt, potřebujete ho také někam umístit. A to tak, aby Vás lidé našli. Potřebujete zkrátka doménové jméno, doménu. Jak vybrat správně doménové jméno? Nemusí nutně vystihovat předmět Vaší činnosti, vyhledávače už na to moc neberou zřetel. Nicméně mělo by jít o název zapamatovatelný, to je jasné. Pokud už máme nějakou představu o doménovém jméně, musíme se zamyslet nad koncovkou. Pokud se jedná o ryze český projekt, je asi dobré mít koncovku .cz. Pokud se jedná o mezinárodní projekt, pak je dobré sáhnout pro osvědčenou koncovku .com.

Tak a nyní jste ve fázi, kdy máte představu o jméně a koncovce. Zbývá tedy zjistit, zda není doménové jméno již používané a zda se dá vůbec registrovat. Na českém a mezinárodním trhu jsou desítky registrátorů, jen si vybrat. V českém prostředí kraluje zejména registrátor Subreg. Ten umožní registraci hodně typů koncovek za výborné ceny. Důležitá je i výborná podpora a uživatelsky pěkné prostředí administračního panelu. Ostatně si níže zkuste ihned ověřit, zda je vaše doména volná.

Pokud pak půjdete přímo na jejich stránky, můžete ověřovat až stovky koncovek různých domén. Platit lze různým metodami, například i platební kartou. Přihlášení je také možné přes mojeID.

Dalším gigantem na českém trhu, která kromě registrace má i výborný hostingový program (kam potom uložit web je také důležité), je společnost WEDOS. Ta je asi nejdynamičtěji rostoucí z hlediska toho, jak je na trhu relativně krátce. Její majitel má ovšem zkušenosti na českém trhu ojedinělé. WEDOS má podporu 24 hodin denně a lze se tedy kdykoliv na cokoliv zeptat.

 

Kde registrovat domény? Jak koupit doménu která je .cz, .com a jiné koncovky?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek