Jednoduchá opověď, jde o stříbro. Stříbro je nejlepší vodič tepla i elektřiny a je zároveň i nejreflexnější ze všech prvků. Jeho nevýhodou je pak vysoká cena. Jestliže tedy používáme v elektrických zařízeních měděný drát, tak proto, že měď – druhý nejvodivější prvek, je levnější. Stříbro se v současné době době hlavně používá nejen na výrobu šperků, ale i ve fotografickém průmyslu, v dlouhotrvajících bateriích a solárních panelech.
Stříbro má rovněž zvláštní vlastnost, že sterilizuje vodu. Stačí i nepatrné množství – deset částic ku miliardě. Tato pozoruhodná skutečnost je známá od 5. stol př.n.l, kdy Herodotos zaznamenal, že perský král Kýros Veliký cestuje s vlastní zásobou vody ze zvláštního potoka, převařenou a zapečetěnou ve stříbrných nádobách.
Staří Římané i Řekové si všimli, že jídlo a nápoje uložené ve stříbrných nádobách vydrží déle. Silné antibakteriální účinky stříbra se využívaly řadu stalení předtím, než byly bakterie vůbec objeveny. Tím se možná také vysvětluje, proč se na dně starých studní často nacházejí stříbrné mince.
Existuje však i nemoc zvaná argyrie, která souvisí s konzumací částic stříbra rozpuštěných ve vodě – jejím příznakem je zmodrání kůže. Na druhou stranu stříbrné soli v bazénech slouží jako bezpečná náhražka chlóru a ponožky sportovců se často impregnují stříbrem, aby jim nezapáchaly nohy.
zdroj: Kniha všeobecné nevědomosti Lloyd, Mitchinson