Info365.cz

Informace o internetu, podnikání, financích a dalších zajímavostech pro každý den

Malými kroky k velké kariéře

Kdyby se vás někdo zeptal, zda nechcete být milionářem, co byste mu odpověděli? Mnoho z nás má někde v skrytu duše myšlenku, že kdyby se nám povedlo vydělat balík, tak by náš život byl o poznání kvalitnější. A tak se soustředíme na to, abychom vydělávali více a více peněz.

Většinou se však nesetkáváme s úspěchem. Nicméně ti opravdu úspěšní se v drtivé většině nedostali ke svému cíli díky nějakému závratnému zvratu, ale tím, že na sobě pracovali a krůček po krůčku si budovali dobrou pozici ve společnosti. Co nám tito lidé mohou poradit?

1) Přestaňte se soustředit na peníze.

Peníze jsou vedlejší efekt. Pokud budou Vaší prvotní motivací, zákazník to pozná. Mnoho lidí dělá tu chybu, že se soustředí na to, co nejvíc vydělat, a podle toho hledají způsob, jakým toho dosáhnout.

Ta otázka je však sama o sobě špatně položená. Místo toho by se měli soustředit na vytvoření toho, co přinese užitek společnosti a pak přijdou peníze samy.

Jinými slovy: přestaňte myslete na to, jak vydělat milion. Začněte s myšlenkou, jak pomoct milionu lidí.

2) Soustřeďte se na jednu věc. A udělejte ji lépe, než kdokoliv jiný.

Čím víc se budete snažit být multifunkční, tím větší bude konkurence. Je třeba si uvědomit, že cokoliv přinesete na trh už na trhu dávno existuje a čím více to má funkcí, tím více společností se bude předhánět v kvalitě jednotlivých částí.

Vyberte si jeden, malý okruh. Čím menší, tím lepší. Najděte nejlepší firmu na trhu, která produkt vyrábí. A udělejte ho lépe.

3) Nebojte se mluvit.

Marketing je základní předpoklad úspěchu. Pokud chcete vydělat, pak musí Váš nápad dostat patřičnou reklamu. Sdílejte své pokroky na sociálních sítích, nebojte se PR článků.

Nezapomeňte, že život je většinou o známostech (ať už si pokrytecky říkáme, co chceme) – a čím více přátel oslovíte, tím větší máte pravděpodobnost, že časem expandujete do světa. Pokud se za sebe stydíte, ostatní budou také. Pokud si ale věříte – ostatní vám budou také věřit.

4) Nevzdávejte se.

Na každého čeká spousta úskalí, ať už v podobě neochotných úřadů nebo neočekávaného propadu akcií vaší partnerské firmy na burze. Nevzdávejte se. Steve Jobs začínal třikrát od píky! Ti opravdu úspěšní se totiž nikdy nevzdávají.

Malými kroky k velké kariéře
Přesunout se na začátek